Vissza az élbolyba – percekig zúgott a szép volt fiúk

19:51 | Bimbó Lajos

Az NB III-as tabella második helyén álló riválisát fogadta a Gyulai Termál FC csapata a labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában. Az Ekker Attila vezette együttes a Tiszakécskei LC gárdájával vívott izgalmas futballrangadót.

Gyulai Termál FC–Tiszakécskei LC 2-0 (1-0)

Gyulai Termál FC: Füstös Krisztián, Wéber László, Csicsely János (Malkócs Marcell), Szabó Péter, Zelenyánszki László, Czirok József (Ilyés Tamás), Zabari Dávid, Vörös Barnabás (Szilágyi Dávid), Krajcsó Krisztián (Geigert Norbert), Katona György (Kukla Zsombor), Szabó Zsombor. Csere: Kertész Dániel, Dolezsán Dávid, Kovács Zsolt és Varga Tamás. Vezetőedző: Ekker Attila.

Tiszakécskei LC: Prokop Rostislav, Grünvald Attila (Antal Gábor), Pintér Dániel, Horváth Emil (Vajda Roland), Balázs Benjámin, Takács Zsolt, Szekér Ádám, Sipos Zoltán (Takács Tamás), Krupánszki Balázs (Marsa Levente), Zámbó Márton, Valencsik Dávid. Csere: Baráth Bence, Csáki Róbert, Lehoczky Bálint, Géringer Tamás, Burdika Maxim, Boldizsár Mihály, Sallai Dániel, Tóth Barnabás. Vezetőedző: Balogh Pál.

A gyulai együttes az előző fordulóban Dabasról vitte haza a győzelemért járó pontokat, ezzel pedig a tabella negyedik helyéről várhatta a folytatást. A fürdővárosi keret ismét nehéz feladat előtt állt, de a hazai szurkolók, akik teljesen megtöltötték a Himer centerpálya lelátóját, erősítették a csapatot.

A hazaiak ennek megfelelően kezdték a mérkőzést. A szurkolók által hajtott keret a kontrákra támaszkodva már az első 20-25 percben eldönthették volna a találkozó sorsát, ám csak Krajcsó Krisztián tudott gólt szerezni.

A második félidőben megnehezült a fürdővárosi csapat feladata, az egygólos előny ugyanis felpaprikázta a vendég együttest. A jól működő fogaskerekekként dolgozó védelem mindig a helyén volt, amikor kellett, Füstös Krisztián is beletette a magáét. A kitámadó tiszakécskei csapat mögé rendre elindultak a villámgyors gyulai kontrák, amelyekből végül Czirok József talált be, megnyugtatva csapatát, talpra ugrasztva szurkolóit. 2-0.

A lefujás után a dugig megtelt aréna percekig zúgta a "Szép volt fiúk!" rigmust, a csapat pedig a lelátó előtt ünnepelte idei ötödik sikerét.

A végig fegyelmezetten működő hazai együttes megérdemelten szerezte meg a győzelemért járó három pontot, így egy rövid pihenő után a tabella második helyéről utazhat a közvetlen rivális Szegedi VSE-G-FALC KFT. otthonába.