Vevő helyett pénzügyőr érkezett a dohányért

2020. június 15. 11:12 | behir.hu

Öszzesen mintegy 10 kilogrammnyi, több ezer szál cigaretta előállítására elegendő fogyasztási dohányt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai egy család autójában és garázsában Dobozon.

A pénzügyőrök Gyula és Doboz között ellenőrizték azt az út melletti parkolóban várakozó autót, melynek három utasa egy család volt. A kocsi mellett lévő fekete zsákból összesen 10 kilogramm (20 darab fél kilogrammos kiszerelésű) adózatlan és jelöletlen zacskós fogyasztási dohány került elő. A család fiatalabbik női tagja az összes dohányt magáénak vallotta, elmondása szerint az egészet saját fogyasztásra vásárolta Dobozon egy ismeretlentől. A NAV munkatársai a nő lakcímén folytatták az ellenőrzést, ahol a ház garázsában további 5,5 kilogramm dohányt találtak.

 

Fotó: Nemzeti Adó- és Vámhivatal

 

A pénzügyőrök a több mint egymillió forint értékű fogyasztási dohányt lefoglalták, és orgazdaság miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál.

 

Forrás: Nemzeti Adó- és Vámhivatal

További programok »

Itthon

Műterem a célegyenesben – Munkácsy is megfestette a Tour de Hongrie-t

A Békéscsabai Jókai Színház két látványos megmozdulással csatlakozott a Tour de Hongrie békéscsabai rajtjához. Az egyik helyszínen, a Bajza utca sarkán egy különleges, korhű „Munkácsy-műterem” elevenedett meg, ahol Munkácsy Mihály és felesége, Cecile alakja figyelte a mezőnyt, miközben a festő a verseny ihlette alkotáson dolgozott.
18:38
FEL