Végig uralta a mérkőzést, mégis búcsúzni kényszerült a kupától az Ekker-csapat

10:52 | Bimbó Lajos

A MOL Magyar Kupa első fordulójában a Gyulai Termál FC csapata a FÉMALK-Dunavarsány vendégeként lépett pályára augusztus 3-án. Ekker Attila gárdája végig kezében tartotta a mérkőzést, ám rossz helyzetkihasználása és egy piros lap miatt – meglepetésre – búcsúzni kényszerült a sorozatból.

FÉMALK-Dunavarsány–Gyulai Termál FC 2-1 (1-1)

Gyulai Termál FC: Kertész Dániel, Nagy Sándor, Wéber László, Ilyés Tamás (Csicsely János), Czirok József (Zelenyánszki László), Szilágyi Dávid (Kepenyes Ármin), Kovács Zsolt (Zabari Dávid), Krajcsó Krisztián (Szabó Zsombor), Katona György, Trescsula Máté, Malkócs Marcell. Csere: Füstös Krisztián, Kukla Zsombor, Szabó Péter, Vörös Barnabás, Geiger Norbert. Vezetőedző: Ekker Attila.

A gyulai gárda jól kezdte a bajnokságot, hiszen hazai pályán 2-0-ás eredménnyel legyőzte hódmezővásárhelyi riválisát. Az alaposan átalakult kerettel rajtoló együttes a folytatásban az elsőszámú honi kupasorozatban vehetett rajtot a megyei bajnokságban vitézkedő ellenfelének otthonában.

A mérkőzés a papírformának megfelelően kezdődött, a vendégcsapat azonnal magához ragadta a kezdeményezést, emellett pedig rendre odaért ellenfele kapuja elé. A kezdeti próbálkozások után hamar megszerezte a vezetést a gyulai gárda, a 17. percben Szilágyi Dávid vette be a dunavarsányi kaput (0-1).

A folytatásban is a vendég együttes maradt támadásban, a hazai gárda inkább a védekezésre helyezte a hangsúlyt és próbálta széttördelni ellenfele játékát. A gyulai csapat több alkalommal is lövésig jutott a hazai kapuval szemben, ám egyik lehetőségből sem sikerült tovább növelnie előnyét.

A hidegzuhany a 45. percben érkezett, amikor a dunavarsányi gárda meglepte ellenfelét: Meiszter Márk kiegyenlítette a találkozó állását (1-1).

A fordulás után még intenzívebb gyulai támadásokat láthatott a kupamérkőzés közönsége, ám Ekker Attila együttese továbbra sem tudta megtalálni a rést a hazai pajzson. A mérkőzés csattanóját a 79. minutumban egy kiállítás készítette elő, amikor Malkócs Marcell büntetőrúgás helyett színészkedésért megkapta a második sárga lapját. A lendületet kapó hazai gárda öt perc múlva meg is találta a fogást a megfogyatkozott vendégcsapaton, Bihari Dávid gólja pedig azt jelentette, hogy a Gyulai Termál FC gárdája elbúcsúzott a kupasorozattól.

Ekker Attila csapatának a továbbiakban csak a bajnokságra kell koncentrálnia, amelynek következő, hétközi fordulójában a Pénzügyőr SE otthonában lép pályára, vasárnap pedig hazai pályán néz szembe a Kecskeméti TE 1911 II. együttesével.