Vasárnap ilyen időjárásra készülhetünk

2024. július 13. 19:40 | behir.hu

Alapvetően sok napsütés várható a gomolyfelhők mellett. 

Vasárnap a déli óráktól pedig a Duna vonalában és attól keletre erőteljesebbé válik a gomolyfelhő-képződés és errefelé záporok, zivatarok kialakulására is számítani kell. Szombaton délután, este elsősorban az Észak-Dunántúlon heves zivatarok is kialakulhatnak.

Éjszaka jobbára derült vagy gyengén felhős lesz az ég, de főleg az északi országrészben időnként megnövekedhet a gomolyfelhőzet és főként arrafelé lehet csapadék. A Dunántúlon az északnyugati, északi, szombaton pedig a Tiszántúlon a délies szelet kísérhetik időszakosan élénk lökések. Zivatarok környezetében viharos, heves zivatarok környezetében akár erősen viharos lökések is előfordulhatnak.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 18 és 25 fok között várható, de a nyugati tájakon ennél pár fokkal hűvösebb is lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap északnyugaton, nyugaton általában 30 és 35 fok között alakul, míg délkeletebbre továbbra is kitart a rekkenő hőség 35 és 40 fok közötti csúcsértékekkel.

Forrás: HungaroMet

További programok »

Itthon

Egyszerre volt reformer és konzervatív: így formálta a katolikus egyházat

Ma reggel 7,35-kor a Szentatya, Jorge Mario Bergoglio visszaadta teremtőjének a lelkét. Példaképéhez, Assisi Szent Ferenchez hasonlóan egész életén át hűségesen követte Jézust. Papként, érsekként, legvégül pedig pápaként is azt hirdette, hogy ha észrevesszük a kicsinyeket, szívünket pedig kinyitjuk előttük, akkor meglátjuk, hogy a kicsinységek micsoda nagy dolgokat rejtenek – írja a hirado.hu.
2025. április 21. 14:18