Újra várja a lakossági jelzéseket a rendőrség közlekedésbiztonsági kampánya

14:10 | behir.hu

Ismét meghirdette „Figyelje a táblákat, jelezze a hibákat!” elnevezésű kampányát a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság. A kezdeményezés célja, hogy a közlekedők segítségével időben feltárják azokat az út menti problémákat, amelyek balesetveszélyes helyzetet idézhetnek elő.

A rendőrség évente legalább két alkalommal kéri a közlekedők együttműködését annak érdekében, hogy felhívják a figyelmet a hibás vagy hiányzó közlekedési jelzésekre, a nehezen észlelhető útburkolati jelekre, illetve az út menti növényzet okozta látási problémákra.

A kampány aktualitását egy közelmúltbeli lakossági jelzés is erősítette. Egy helyi közösségi oldalon egy autós arra hívta fel a figyelmet, hogy Békéscsabán, a Bartók Béla úton egy fa lombja részben eltakar egy jelzőlámpát. A rendőrség a bejelentés alapján felvette a kapcsolatot az út kezelőjével, és kezdeményezte a szükséges intézkedést, a belógó ágak visszavágását.

A hatóság arra kér minden Békés vármegyei közlekedőt, hogy amennyiben hasonló, közlekedésbiztonságot veszélyeztető helyzetet tapasztal, fényképpel és pontos helyszínmegjelöléssel jelezze azt a bekesmbb@gmail.com e-mail-címen.

A beérkező észrevételeket továbbítják az illetékes útkezelők felé, hogy a szükséges beavatkozások mielőbb megtörténjenek.

A rendőrség hangsúlyozza: a közlekedés biztonsága közös ügy, a figyelmes és felelős jelzések pedig hozzájárulhatnak ahhoz, hogy mindenki biztonságban hazaérjen.

Forrás: Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság Facebook oldala

 

További programok »

FEL