Újabb négy Békés vármegyei település jutott fejlesztési forráshoz

2023. szeptember 12. 07:32 | behir.hu

Összesen közel 354 millió forint forráshoz jutott négy Békés vármegyei település – tájékoztatott Zalai Mihály, Békés Vármegye Önkormányzatának elnöke.

Mint elmondta, a Békés Vármegye Önkormányzata által koordinált TOP-Plusz program támogatásaiból Csanádapáca az Arany János Művelődési Ház energetikai fejlesztését valósíthatja meg közel 136 millió forintból. Kardoskút a leendő Székács József Evangélikus Általános Iskola Kardoskúti Telephely és a Kardoskúti Móra Ferenc Művelődési Ház energetikai korszerűsítésére kapott 73 millió forint forrást.

Gádoros a Gondozási Központ energetikai felújítására fordíthat 98 millió forintot. Békéssámson pedig a helyi napközi konyha energetikai korszerűsítését finanszírozhatja 47 millió forintból.

Forrás: Békés Vármegyei Önkormányzat

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL