Újabb kínos vereség

2016. augusztus 8. 07:43 | behir.hu

Békéscsaba 1912 Előre – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő  0-1 (0-1).

A Békéscsaba 1912 Előre labdarúgó együttesének játékosai az első fordulóban, Ceglédtől elszenvedett 3-0-s vereséget követően fogadkoztak, az első hazai mérkőzésen javítanak. Ehhez a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő együttesét kellett volna legyőzni, akik a Sopron legyőzését követően 3 ponttal álltak a tabellán.

Az előzményeknek megfelelően kezdte a lila-fehér együttes a meccset, legalább is a mi a játék képét illeti. Nem engedte ellenfelének kihozni a labdát a saját térfeléről sem, a betegsége dacára kispadon ülő Zoran Spisljak egyértelmű célt tűzött ki csapatának: rá kell az ellenfélre erőltetni a saját akaratot. A 9. percben egy remek támadást követően Juhász beadásából Urbin került ordító gólhelyzetbe, de 6 m-ről a nehezebet választotta: kapu mellé fejelt. Ez a hiba kissé visszavetette a lendületesnek tűnő hazaiakat, de ettől függetlenül is derült égből jött a villámcsapás. A 15. percben először jutott el gyakorlatilag a vendégcsapat a hazi 16-oshoz, mégis gólt szerzett, méghozzá büntetőből. Fabio szabálytalankodott teljesen feleslegesen a büntetőterület és az alapvonal találkozása közelében, már ha történt szabálytalanság... A vendégek csatára, Kovács Ádám Tibor mindenesetre jól eladta a dolgot, túl szigorúnak tűnt Nagy Róbert játékvezető ítélete. Zsiga Ervin ezen nem gondolkozott, magabiztosan talált a kapu jobb alsó sarkába, Ribánszkinak nem volt sansza védeni (0-1). Ekkor még a csabai érzelmű szurkolók, de még a balmazújvárosiak sem gondolták volna, hogy ez jelenti majd a végeredményt. Pedig így történt. A csabai játékosokra bénítólag hatott az ellenfél váratlan vezetése, a mezőnyben gyakorlatilag végig náluk volt a labda, de helyzetig nem jutottak már az első félidő során. Hazai közönség előtt, félidőnként egy ziccer, valljuk be, nagyon kevés…

A második játékrész legelején egy saját térfél közepén eladott labdának köszönhetően a vendégek veszélyeztettek egy életerős, 18 m-es bombával, az amúgy teljesen munka nélküli Ribánszki azonban a helyén volt. Az 51. és 56. perc közötti öt „minutum” hozta azt a támadójátékot csabai részről, amit végig szeretett volna látni a publikum. Ebben a kis szakaszban négy olyan veszélyes akciót vezetett a lila-fehér egylet, amelynek a végén megszülethetett volna az egyenlítés. Nem így alakult, s következett megint egy fél óra passzivitás. Sajnos nem lehetett kreativitást felfedezni a csabaiak játékában, a Balmaz pedig remekül állta a sarat, védte a várat, s azt kell mondani, nem is volt nehéz feladata. Spisljak mester mindent megpróbált, bevetette mindhárom cseréjét, s a 84. percben végül csak sikerült kidolgozni a meccs helyzetét: egy bal oldali szépen végigfutó támadás végén Juhász centerezését a csereként beállt Birtalan hajszállal lőtte kapu mellé. Ez sem sikerült, a vendégek közepes teljesítményel is győzni tudtak Békéscsabán.