Több utcát is leaszfaltoznak Csanádapácán, közel 250 millió forintból

2023. október 29. 06:45 | behir.hu

Csanádapáca önkormányzata 246,9 millió forintot nyert a belterületi utak fejlesztésére a Terület- és Településfejlesztési OperatívProgram Pluszban. 

A felújítandó belterületi utak közül három jelenleg aszfaltburkolattal rendelkezik, amelyek felülete nagyon leromlott állapotban van. Az önkormányzat  a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében arra emlékeztetett: az útburkolat több helyen kátyús, erősen felújításra szorul, elöregedett, tönkrement, nagyon lassú haladásra készteti a településre érkezőket.

A projektben a Rákóczi Ferenc utcában a gyűjtőút útburkolatának felújítása történik meg a Batthyány utca és Árpád utca közötti szakaszon; felújítják az Ady Endre és a Petőfi Sándor utca útburkolatát a Rákóczi Ferenc utca és Szent Gellért út 23. számú ingatlan közötti szakaszon; a Rózsa utcában pedig útburkolatot építenek. A fejlesztés összesen 2.687,33 méter hosszú szakaszt érint.

A fejlesztendő utakon – tekintettel az itt lakók számára – jelentős a gépjárműforgalom, ezért közösségi közlekedés nem bonyolódik rajtuk. A projektet várhatóan 2025 júniusában fejeződik be.

További programok »

Itthon

„Futás a békéért” Békéscsabán – Katonák és kadétok álltak ki a béke mellett

Katonák és kadétok futottak együtt a békéért péntek délelőtt Békéscsabán, az A–B Expo területén. A program a Nemzetközi Katonai Sporttanács, a Conseil International du Sport Militaire (CISM) 1948-as megalakulásának évfordulójához kapcsolódik, amelyet 2006 óta közös emlékfutással ünnepelnek világszerte. A Magyar Honvédség Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezred vitéz Fekete Imre 101. Területvédelmi Zászlóalj 2019 óta vesz részt a programban.
15:02
FEL