Folytatódott a paradicsomprojekt a Munkácsy Emlékházban

2025. március 9. 11:33 | Kintner Nikolett

Immár harmadik éve zajlik a Paradicsomprojekt a kiskertemben című előadássorozat a Munkácsy Emlékházban, mely ezúttal is a kertészkedni vágyókat tanította meg az alapokra.

A paradicsomprojekt alapgondolata Lehoczkiné Megyik Erikáé, aki egyrészt a klímaváltozásra számunkra is érzékelhető hatásaira hívja fel a figyelmet, így például arra, hogyan változik meg a növények élete. A foglalkozás célja, hogy megmutassa, hogyan tudunk alkalmazkodni a változásokhoz, emellett segítséget szeretne adni azoknak is, akik maguk kezdenének bele a paradicsomtermesztésbe.

Forrás: Munkácsy Emlékház

 

Lehoczkiné Megyik Erika kiemelte: szeretné bemutatni az általa kidolgozott paradicsomtermesztési módszereket, eljárásokat és a házilag kikísérletezett és kipróbált vegyszermentes védekezést is.

Paradicsomot mindenhol lehet termeszteni, balkonon, teraszon, erkélyen, a kertészkedésnek pedig lélekgyógyító hatása van, és ha a lélek meggyógyul a test is meggyógyul – foglmazott a projekt ötletgazdája, aki több közösségi felületen segíti a paradicsomtermesztőket. Nemcsak városunkban, hanem határon túl is vannak követői.

A projekt keretében három alkalommal ismerkedhetnek meg és gyakorolhatják az érdeklődök a termesztési fogásokat, a magvetést, pikirozást, és a gondozási munkálatokat.

További programok »