Továbbra is nyeretlen a Csaba a Szentlőrinc ellen

2022. augusztus 21. 19:30 | behir.hu

Vasárnap este a Szentlőrinc SE ellen lépett pályára a Békéscsaba 1912 Előre, a Merkantil Bank NB II Liga 2022/2023-as szezonjának 5. fordulójában, a szentlőrinci sportpályán.

SZENTLŐRINC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (0–2)
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 600 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Máyer Gábor).
Szentlőrinc: Prokop – Keresztes B., Havas, Nagy Zs. – Erdélyi, Németh E. (Török L., a szünetben), Papp G. (Vidnyánszky M., 78.), László D. (Kiss-Szemán, 64.) – Daróczi (Szabó M., 64.), Rétyi (Csörgő R., 64.) – Mervó. Vezetőedző: Jeremiás Gergő.
Békéscsaba: Bukrán – Puskás G., Albert, Fazekas L., Mikló – Horváth P., Váradi Á., Kitl, Talpalló (Czékus, 50.) – Máris (Zvara, 62.), Hamed (Bora, 83.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerzők: Szabó M. (75.), Csörgő R. (90+1.), ill. Talpalló (13.), Mikló (43.).

Mondhatni, hogy a mumussal játszott a Csaba, hiszen a Szentlőrinc együttesét eddig még sohasem tudta legyőzni. A két mérkőző fél korábbi négy találkozásából eddig három alkalommal tudtak győzni a lőrinciek, míg egyszer döntetlen eredmény született. Sűrű volt a lilák programja, hiszen nyolc napon belül a harmadik bajnoki mérkőzésüket játszották, és a nagy távolság, valamint az eddigi kánikula is megterhelő volt, de az Előre játékosai a mai meccsen revansot akartak venni. Az első félidőben úgy tűnt, ez sikerülhet is, de a második félidőben egyenlített a Szentlőrinc.

A 13. percben nagyon nem értette meg egymást Prokop és Havas, s a védő luftot rúgott, majd a kapust a labdától elzárva rosszul szabadított fel. A labda így Talpalló Norberthez kerülhetett, aki 25 méterről lőtte ki a bal alsót úgy, hogy az utolsó pillanatban felpattanó labda Prokop keze felett pörgött a hálóba (0–1). A 43. percben Mikló Roland kényszerítőzött Hameddel, majd ballal előtte balról a hosszú alsóba a labdát Prokop mellett, így megduplázta a csabai előnyt (0–2).

Nem adta fel és a 75. percben szépített a Szentlőrinc: Kitl buktatta Szabó Mátét, a sértett pedig betekerte a jobb alsóba a 17 méteres szabadrúgást (1–2). A  hazaiak már a hosszabbítás pillanataiban egy pontot megmentettek: a 91. percben egy szögletet követő kavarodásban Csörgő Raul begyötörte a vendégek kapujába a labdát (2–2).

A csabaiak továbbra is nyeretlenek maradtak a Szentlőrinc ellen az NB II-ben. Brlázs Gábor együttese öt forduló után hét ponttal a középmezőnyben helyezkedik el. Az Előre egy hét múlva a Dorog ellen, hazai pályán folytatja a bajnokságot.

Forrás: m.nemzetisport.hu, 1912elore.hu