TOP Plusz forrásból újult meg Almáskamarás legforgalmasabb útszakasza

2025. november 17. 07:26 | Gulyás Gergő

Megújult a 4437-es jelű Nagykamarás-Kunágota összekötő út 775 méteres szakasza. A beruházást a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretéből finanszírozták, bruttó 190 millió forintból.

Erdős Norbert, a térség országgyűlési képviselője kiemelte, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Békés vármegyei igazgatósága a TOP Plusz keretéből 11,3 milliárd forint támogatással 12 útszakaszon, összesen 28,3 kilométernyi mellékúton végzett felújítást. Ebből az egyik legfontosabb az almáskamarási beruházás volt, hiszen a község főútjáról van szó.

 

Fotó: Gulyás Gergő/behir.hu

 

– A buszváró mostantól az előírásoknak megfelelő, padka is ki lett alakítva, nagyon komoly szerkezetcserék voltak az útban. Azt gondolom, hogy ez az út negyven-ötven évig kiszolgálja majd az almáskamarásiakat. Ez azért nagyon fontos, mert a település fő utcájáról beszélünk – fogalmazott az országgyűlési képviselő.

Régóta várt álom vált valóra Almáskamaráson, hiszen teljes mértékben megújult a település legforgalmasabb útszakasza, amely Nagykamarást köti össze Kunágotával. Mazán Attila, a község polgármestere elmondta, hogy most már sokkal biztonságosabban tudják használni az utat a mezőgazdaságban dolgozó emberek is.

 

Fotó: Gulyás Gergő/behir.hu

 

– Ezáltal nemcsak a településen élők életminősége, hanem a biztonságos közlekedés is biztosított lesz az itt élők, illetve a környező településekről, Kunágotáról, Nagykamarásról érkezők számára is. A nyári időszakban, a dinnyefuvarozók nagy forgalmat bonyolítanak le, köszönjük, hogy megújulhatott az útszakasz – tette hozzá a polgármester.

A közel 800 méteres útszakaszt szalagátvágással adták át hivatalosan, amellyel egy komoly mérföldkőhöz érkezett a település.

 

Galéria

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL