Többször használtak egy számlát, mint kellett volna, ugrott 13 milliójuk

2023. június 7. 07:14 | behir.hu

Egy számla kétszeri felhasználása miatt jelzett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) rendszere egy cipőmárka magyarországi képviseleténél. A javítás eredménye 13 millió forint adó önkéntes befizetése lett.

A NAV kockázatelemzési rendszere az egyik külföldi cipőmárka kizárólagos képviselőjénél mutatott eltérést a bevallott és az Online Számla rendszerbe érkezett adatok között. A jelentős összegű különbség okának kiderítésére a hivatal jogkövetési vizsgálatot indított, így derült ki, hogy egy beszerzési számlát kétszer is lekönyveltek. A társaság a hibát nem vitatta, haladéktalanul önellenőrzést nyújtott be, egyúttal befizette a több mint 13 millió forint tévesen levont áfát. A NAV ebben az esetben is elismerte a jogkövetési szándékot, a büntetést nem tartotta indokoltnak, az eljárást lezárta.

További programok »

Itthon

Lépj be Mátyás király udvarába – középkori családi nap az MCC-ben

Középkori hangulat, történelmi előadások és interaktív programok várták az érdeklődőket az MCC békéscsabai családi napján. Az idei rendezvényt Mátyás király udvara köré építették, így a látogatók egy délután erejéig a reneszánsz kor világába csöppenhettek vissza.
2026. június 27. 18:20
FEL