Tízezer facsemetét ültettek el tavaly a Körös-Maros Nemzeti Parkban

2021. január 7. 16:28 | behir.hu

A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság kiemelt figyelmet fordít az ártéri erdők őshonos jellegének megőrzésére. 2020-ban tízezer facsemetével gazdagították az erdőterületeket.

Tavasszal kétezer őshonos hazai nyárat ültettek el a Körös árterében, a korábban letermelt nemes nyárak helyére. Ősz végén és decemberben újabb 8 ezer fát telepítettek, ezúttal a Maros árterében. A facsemetéket minden esetben alföldi területekről (Jánoshalma és Solt környékéről) szerezték be.

A fehér nyárak mellett vadkörtéket is ültettek. A vad gyümölcsfák nemcsak életteret, hanem élelmet is biztosítanak majd az erdei állatok számára.

Forrás: Körös-Maros Nemzeti Park

 

Fotó: Körös-Maros Nemzeti Park/ Vad Viktor

További programok »

Itthon

Helytállás a hidegben – teszik a dolgukat a védekezésben részt vevő szervezetek

Az összehangolt, terv- és szakszerű védekezésnek, a védekezésben résztvevő valamennyi hivatásos szerv és civil szervezet áldozatos munkájának, illetve a Békés vármegyei lakosság fegyelmezettségének, egymásra figyelésének köszönhetően eddig eredményesen vettük fel a küzdelmet a téli rendkívüli időjárás kihívásaival szemben – hangzott el a Békés Vármegyei Területi Védelmi Bizottság részleges koordinációs értekezletén, vasárnap.
2026. január 11. 15:17
FEL