TIM: Termelési csúcsot értek el a magyarországi naperőművek

2022. július 15. 10:35 | behir.hu

Hazánkban július 13-án a naperőművek összesített termelése meghaladta az 1836 megawattot (MW) a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. adatai alapján.

Ez azt jelenti, hogy ekkor a teljes magyarországi villamosenergia-felhasználás közel 37 százalékát a nagy naperőművek fedezték. A jelenlegi energia-vészhelyzetben ennek különösen nagy jelentősége van, hiszen az alternatív energiaforrások hozzájárulnak az ország energiával való ellátásának biztosításában is - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) pénteken a Facebook-oldalán.

A kormány célja, hogy tovább erősítse a magyar háztartások energiabiztonságát és a napelemek elterjedésének támogatásával hozzájáruljon a klímavédelmi célkitűzések eléréséhez.

A napenergia térnyerését jól mutatja - írták -, hogy a napelemek kapacitása öt év alatt megtízszereződött, 2021-ben pedig a naperőművek által termelt villamos energia mennyisége 56,54 százalékkal nőtt az előző évhez képest, ezzel az Európai Unióban itthon volt a legmagasabb - 11,1 százalékos - a naperőművek aránya a teljes áramtermelésben.

"Magyarország jelenleg összesen több mint 3000 megawattnyi napelemes kapacitással rendelkezik és a fejlesztések olyan mértékben felgyorsultak, hogy a 2030-ra tervezett naperőműves kapacitást akár már az évtized közepére elérhetjük" - olvasható a TIM bejegyzésében.

Forrás: MTI

További programok »

Gazdaság

Vége az ÁSZF bújásnak: péntek óta egyszerűbb az online vásárlások visszamondása

Ha egy online vásárlás után meggondoljuk magunkat, péntektől már nem kell e-mail-címeket vadászni vagy az ÁSZF-et bújni az elállás módja után. Június 19-től ugyanis minden webshopnak kötelező lesz elektronikus elállási lehetőséget biztosítania a fogyasztóknak. A változás több tízezer magyar webáruházat érint, de a szakértők nem számítanak fennakadásokra vagy az elállások számának jelentős növekedésére. Írja a Shoprenter közleménye.
2026. június 20. 10:09
FEL