Térképen az anyaság - Nemzetközi találkozó a fürdővárosban

2024. november 8. 19:18 | Bimbó Lajos

Térképen az anyaság címmel indított nemzetközi projektet az Életkapu Perinatális Alapítvány, amelyben több hazai és külföldi szervezet is részt vesz. Az Erasmus+ támogatású nemzetközi összefogás résztvevői Gyulán találkoztak újra, amelynek részeként sajtótájékoztatón mutatják be a kezdeményezést.

A programsorozat gyulai eseményét Kiss Tamásné, Gyula város tanácsnoka nyitotta meg, aki kiemelte, Gyula város önkormányzatának, mint családbarát önkormányzatnak minden olyan civil kezdeményezés fontos, amely előrébb viszi a társadalmat és előrébb viszi az édesanyákat.

– Ha megnézzük, hogy a térkép mit jelent, akkor azt is jelentheti, hogy iránymutatás. Ezt az iránymutatást dolgozta ki ez a civil szervezet, amellyel Gyula város, az édesanyák vagy azok a szakemberek, akik ezzel foglalkozni fognak, egy iránymutatást kapnak. Ez pedig Gyula városának is nagyon-nagyon fontos – foglalta össze Kiss Tamásné.

 

 

Feketéné Kovács Judit kiemelte, a Térképen az anyaság projekt egy olyan kezdeményezés, amely az anyasággal kapcsolatos perinatális tudás és támogatás elérhetőségét kívánja javítani, különösen a vidéki területeken. Ebben három szervezet, az Életkezdet Perinatális Alapítvány, a Zentai Baba-mama Klub és a projectvezető Életkapu Perinatális Alapítvány közösen munkálkodik.

– Ebben a programban a résztvevő együttműködő szervezetekkel arra vállalkozunk, hogy egy olyan családokat, édesanyákat segítő módszertant dolgozzunk ki, amely kifejezetten a vidéken élő családok számára juttatja el azt a tudományosan megalapozott segítő tudást, amelyre a családdá válás érzékeny időszakában szükségük lehet – ismertette.

A projekt vezetője hozzátette, a résztvevők négy napot töltenek Gyulán, amelyben azon fognak dolgozni, hogy mindazt a szakmai tudást, amelyet a három partnerszervezet birtokol, egy olyan játékos, élményalapú módszerbe ültessék át, amely által ez a tudás befogadható lesz, érhetővé válik és játékos tapasztalati szinten átadható lesz az édesanyáknak, esetleg később más szakembereknek, közösségeknek, közösségépítőknek, akik szintén szeretnék a vidéken élő édesanyákat támogatni.

 

 

Feketéné Kovács Judit aláhúzta, a projekt résztvevői szeretnék, ha ez a kidolgozott módszertan alapja lehetne egy olyan országos együttműködésnek, amelyben az ország vagy akár az Európai Unió különböző területein élők tudnak összekapcsolódni és egy olyan nagyobb együttműködésben tud majd az édesanyák támogatására megszületni, amely valóban értéket képvisel.

 

 

A Térképen az anyaság című nemzetközi project első találkozóját Nagyberényben tartotta, a gyulai állomás után pedig Zentára teszi át székhelyét, ahol igazán nemzetközivé válhat a kezdeményezés.

További programok »

FEL