Tenisz: Valkusz Máté elődöntős Gyulán

2018. június 15. 18:13 | behir.hu

Nagy Péter szettelőnyről kikapott, míg Valkusz Máté két játszmában győzött a 25 ezer dollár összdíjazású Gyula Open pénteki napján. Ez azt jelenti, hogy a 6. helyen kiemelt Valkusz szombaton már a fináléért játszhat.

Nagy Péter kiválóan kezdte az Oscar José Gutierrez elleni összecsapást és 7-5-re megnyerte az első játszmát. A harmadik helyen kiemelt brazil játékos azonban egy 6-4-es szettel egyenlített, majd a folytatásban esélyt sem adott a magyar fiúnak és 6-1-gyel kiharcolta a továbbjutást. Valkusz Máténak több babér termett a negyeddöntőben, miután 6-1, 6-4 arányban nyert a cseh Vit Kopriva ellen. A 19 éves magyar játékos a szombati elődöntőben a korábbi wimbledoni bajnok Richard Krajicek tanítványával, Tim Van Rijthovennel csatázik. A másik elődöntőben a Nagy Pétert legyőző Gutierrez az osztrák Lenny Hampel ellen lép pályára.

A párosok küzdelmei pénteken véget is értek. A csütörtökről áthúzódó második elődöntő folytatása nem hozott sikert a Kéki Márk, Marozsán Fábián kettősnek, miután Dane Propoggia Scott Poudziunas oldalán 6-3, 6-4-re győzött. Az ausztrálok meg sem álltak a tornagyőzelemig: a fináléban a svéd Andre Goransson, Fred Simonsson ellen bizonyultak jobbnak, szintén két játszmában.