A Békési Rendőrkapitányságra május 11-én érkezett bejelentés arról, hogy két nappal korábban, 9 és 21 óra között feltörték Békésen, a Széchenyi téri katolikus templomban a bejáratnál lévő adománygyűjtő perselyt. Ezután, május 19-én, szintén napközben ugyanez történt. A Békési Rendőrkapitányság nyomozást rendelt el és a rendőrök május 21-én előállították a lopások elkövetésével gyanúsítható férfit. A 34 éves békéscsabai férfi elismerte, hogy kétszer is vitt el pénzt a templomból. Először két társával volt, a második alkalommal pedig egyedül. A társait a Békési Rendőrkapitányság körözte, a telekgerendási férfiakat május 28-án a Győri Rendőrkapitányság rendőrei fogták el Győr Ménfőcsanak városrészében. Mindkettőjüket kihallgatták gyanúsítottként - írja a police.hu.
Templomból loptak, elfogták őket a rendőrök
2020. május 29. 11:08
| behir.hu
Kétszer vett ki pénzt egy templom perselyeiből egy férfi Békésen. Az első alkalommal két ismerősével követte el a bűncselekményt, majd másodszor egyedül tört fel egy perselyt.
Ezek is érdekelhetik
Pénztárcával kezdte, fogdán végezte: sorozatbetörőt fogtak Gyulán
2026. június 16. 15:18
Bántalmazás, garázdaság, lopás és kábítószerezés miatt intézkedtek a rendőrök
2026. június 9. 11:08
Nem volt szerencséje a sorsjegyekkel
2026. június 1. 09:40
Autórongálás és bolti lopás is történt Csabán az elmúlt napokban
2026. május 28. 11:13