Szeptemberben havi szinten csökkentek az albérleti díjak

2025. október 14. 06:22 | behir.hu

A KSH-ingatlan.com lakbérindex adatai szerint országosan 1,1 százalékkal csökkentek a lakbérek szeptemberben az előző hónaphoz képest, amire utoljára a koronavírus-járvány idején, 2020-ban volt példa.

Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője kifejtette: az albérletpiacon a korábbi keresleti nyomás enyhült, feltehetően az Otthon Start  programnak köszönhetően, sokan ugyanis a bérlés helyett a vásárlást választják.

Balogh László felhívta arra a figyelmet, hogy új egyensúly van kialakulóban a piacon, mivel a bérleti díjak csökkenése elkezdte felszívni az elérhető kínálatot is. Erre utal, hogy az ingatlan.com országos kínálatában jelenleg 17,6 ezer kiadó lakás és ház szerepel, míg az albérletszezon csúcsán ez a szám 18,6 ezer volt.

A szakértő szerint hasonló jelenség a koronavírus-járvány idején volt tapasztalható, amikor a bérbeadók a csökkenő kereslet időszakában igyekeztek gyorsan bérlőt találni, és néhány ezer forintos engedményt adni, ellenkező esetben a bevételkiesés 

A vidéki városok albérletpiaca változatos képet mutat. Az ingatlan.com adatai szerint Békéscsabán 100 ezer forint volt az átlagos bérleti díj októberben, ami júliushoz képest 10 százalékos csökkenés.

Forrás: ingatlan.com

További programok »

Friss hírek

Szarvas Péter: Korszerű, univerzális takarítógépet szerzett be az önkormányzat

Modern, komplex, több funkciós tisztítógépet vásárolt az önkormányzat – jelentette be Szarvas Péter polgármester a péntek délelőtti tájékoztatóján. A városvezető emellett érintette a városban folyó beruházások jelenlegi helyzetét, a fásítási projektet, valamint az önkormányzat karácsonyi jótékonysági koncertjét is.
11:50
FEL