Szép eredménnyel tértek haza a csabai judosok a hétvégi megmérettetésekről

2020. november 16. 19:21 | behir.hu

Hétvégén két bajnokságon is részt vettek a BM Kano Judo SE versenyzői.

Szombaton rendezték a legfiatalabb, a Diák C korcsoport országos bajnokságát, ahol a csabaiak két versenyzővel indultak és mindketten országos bajnoki címet szereztek.

Az egyesülettől elsőként Csikós László állt tatamira a pluszosok között. Gyors és magabiztos győzelmekkel söpört végig a mezőnyön, összesen alig töltött két percnél többet a szőnyegen. Első bajnokságán megszerezte az országos bajnoki címet.

A nap másik bajnoka, Gajdács Ábel -45 kgban mérettette meg magát, határozottan és technikásan mozgott a tatamin szépen kivitelezett ippon győzelmekkel lett a mezőny legjobbja és a bajnoki cím tulajdonosa.

Gyáni János edző szerint „Laci és Ábel az én utánpótlás korú reménységeim látom bennük az akaratot és az érzéket, mindketten tudják, miként kell győzni és egyre jobban fejlődnek. A mai nap nem volt kérdéses, hogy mindketten a bajnoki cím esélyesei.

A BM Kano Judo SE a diák C országos bajnokság egyesületi rangsorában 52 egyesület között is bajnok lett, két bajnokukkal első helyen végeztek.

Másnap a győri Olimpiai Sportparkot a serdülő korosztály versenyzői töltötték meg élettel.

A +81 kg-os fiúk között a négyszeres országos bajnok, Héraklész válogatott Kara Bence indult a bajnoki cím egyik legnagyobb esélyeseként. A tőle megszokott magabiztos, agresszív küzdőmodorral mondhatni uralkodott ellenfelein, végigsöpört a mezőnyön. Ismét országos bajnoki döntőben találta magát, ahol nagy riválisával küzdhetett meg az aranyéremért. Bence hozta a mérkőzést, majd rosszul lett így leléptetésre kényszerült, így önhibáján kívül elmaradt az ötödik bajnoki cím ezüstéremmel tért haza.

A szintén pluszos Héraklész válogatott Bozó Bence a másik ágon versenyzett, így elkerülték egymást csapattársával. Bence ippon győzelemmel került az elődöntőbe, ahol a későbbi országos bajnokkal küzdöttek meg a döntőbe jutásért, azonban győzött a versenyrutin, így az egyesület versenyzője bronzéremért folytatta a küzdelmet. A bronzmérkőzésen nem volt kérdéses, a válogatott uralta a mérkőzést, majd bravúros ippon győzelemmel lett a bronzérem tulajdonosa.

Gyáni János edző következőképp nyilatkozott: „A fiúk mindig az élmezőnyben vannak a pluszosok között, mindketten serdülő válogatotthoz méltóan küzdöttek.  Vártam volna még egy bajnoki címet, ez lett volna ebben az évben a 9. országos bajnoki címe az egyesületnek. Ennek ellenére büszke vagyok rájuk és az elért eredményeikre.”

A BM Kano Judo SE a serdülő országos bajnokság egyesületi rangsorában 50 egyesületből az előkelő 22. helyen végzett.

Szintén ezen a hétvégén került megrendezésre a serdülők román országos bajnoksága, ahol a BM Kano Judo SE versenyzője, Szabó Karolina is tatamira állt és ezüstérmet szerzett -48 kg-ban. Karolina kettős állampolgársággal rendelkezik, a magyar bajnokságon is nagy esélyesként indult volna, azonban ezt a Magyar Judo Szövetség versenyszabályzata nem engedte és így nem indulhatott a bajnoki címért.

Özbas Szofi a héten utazna ki a felnőtt Európa Bajnokságra, azonban a junior EB-n megsérült a könyöke így orvosa, illetve edzői, Gyáni János és Toncs Péter javaslatára el kellett állnia az indulástól. Szofi 2021 első tervezett versenyére a World Mastersre fókuszál, ami a világranglista legjobbjai számára kiírt a torna, Szofi a felnőtt női világranglista 17. helyezettje -63 kgban ez jelenleg olimpiai kvótát ér. A versenynek a tervek szerint Katar fővárosa, Doha ad majd otthont, remélhetőleg addigra teljesen felépül és újra szép eredményt hozhat Magyarországnak és egyesületének a BM Kano Judo SE-nek.

Forrás: BM Kano Judo SE