Szentmisével kezdődött az államalapítás ünnepe Békéscsabán

12:25 | Osgyán Ágnes

Augusztus 20-án, államalapításunk ünnepén számos programmal készültek Békéscsabán. A városi eseménysorozat délelőtt tíz órakor, a belvárosi katolikus templomban ünnepi szentmisével kezdődött.

A misén Szent István király öröksége mellett az ünnephez kapcsolódó hagyományok is középpontba kerültek. Augusztus 20-a ugyanis nemcsak az államalapítás, hanem az új kenyér ünnepe is, amely a hálaadás és a közösség összetartozásának jelképe.

– Ez alkalomból jöttünk mi is össze, hogy ezt a legszentebb áldozatot felajánljuk a keresztény Magyarország fennmaradásáért, magyar hazánkért, magyar nemzetünkért, határainkon belül és határainkon túl. Hogy áldozatunk és hálaadásunk kedves legyen Istenünk színe előtt, ezért most a szentmise kezdetén nézzünk a lelkünkbe, bánjuk meg bűneinket, gyarlóságainkat – fogalmazott Czank Gábor plébános.

 

Czank Gábor arról is beszélt, hogy Szent István döntései alapvetően határozták meg a magyarság történelmi és szellemi útját. Kiemelte: az államalapító király keresztény hitre építette az ország jövőjét, ezzel pedig hosszú évszázadokra kijelölte Magyarország helyét Európában.

– Akkor, amikor nemcsak ő keresztelkedik meg és megbérmálkozik Szent Béla püspök keze által, hanem amikor a magyarság államvallásául vezeti be a kereszténységet. Az, hogy milyen jól sikerült ez az alapozás, mi sem bizonyítja jobban, hogy ezer év óta fennáll a hazánk és a magyar kereszténység – mondta a plébános.

Az ünnepi programok délután 15 órakor a Szent István téren folytatódnak. A rendezvényen zászlófelvonás, kenyérszentelés, valamint további kulturális és családi programok várják az érdeklődőket.

Galéria

További programok »

FEL