Szegeden is hátrányból nyert a Csaba

2023. október 29. 13:22 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre ugyan szabályosnak tűnő gólt szerzett, mégis hátrányba került a sereghajtó Szeged-Csanád Grosics Akadémia II. otthonában a labdarúgó NB III Dél-Keleti csoportjának 13. fordulójában. Csató Sándor együttese a térfélcserét követően a lendületet adó cseréknek köszönhetően fordított és megerősítette vezető helyét a tabellán.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA. II.–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–2 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szeged. Vezette: Práth (Gordos, Vad)
SZEGED: Nagy Z. – Berta, Kovács G., Horváth M., Gyuga – Tóth P. (Kapic 90.), Bakó (Dudás 75.) – Csorba (Lippai 90.), Pataki, Doncsecz – Maronyai (Nagy S. 60.). Vezetőedző: Andorka Péter
BÉKÉSCSABA: Póser – Hodonicki, Albert, Bora – Mihály (Komáromi 46.), Futó (Váradi 46.), Pintér, Kóródi (Zvara 46.), Mikló – Máris (Sármány 70.), Vólent (Zádori 57.). Vezetőedző: Csató Sándor.
Gólszerzők: Doncsecz (40.–11-esből) ill. Hodonicki (57.), Zvara (85.)

A listavezető csabai együttesbe eltiltása után Albert István és Vólent Roland is visszatérhetett, a támadó ezúttal Máris Dominik társaságában rohamozhatta a kaput. A Szeged második együttese ugyan a forduló előtt csak egyszer nyert, de az Előre elleni csata minden alkalommal rangadó.

Az első húsz percben inkább távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, a kapusoknak igazán nagy feladatot nem kellett megoldaniuk. A csabaiak a 29. percben nagyon közel álltak a vezetéshez és úgy tűnt, hogy gólt is szereztek: Vólent ugrott ki, visszagurított a tizenegyespont környékén érkező Pintér Norbertnek, a középpályás lövése a vendégek szerint a gólvonal mögé pattant a felső lécről, de a játékvezető továbbot intett. A hazaiak a félidő hajrájában nagy lehetőséghez jutottak: Futó ütközött Patakival egy szegedi szöglet után, a bíró pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt Doncsecz Levente lőtte a bal alsó sarokba, Póser csak hozzáérni tudott a labdához, de védenie nem sikerült (1–0). A ráadásban Kóródi lőhetett egy szöglet után, azonban a kaput nem találta el.

A félidőben hármas cserét hajtott végre Csató Sándor, Váradi Ádám szállt be a legjobban: előbb átlövésből, majd egy jobb oldali beadás után veszélyeztetett. Az első lövést hárította Nagy, a második már nagyobb lehetőség volt, a középpályás azonban 8 méterről nem találta el a bal alsó sarkot. Az 57. percben már összejött az Előre egyenlítő gólja: Mikló szöglete után Bora csúsztatta meg a labdát az ötös sarkánál, a hosszú oldalon pedig Hodonicki Márk bólintott a kapuba (1–1). A folytatásban több lehetősége is volt a Csabának: a 69. percben Pintér az ötösről rontott el egy ziccert, négy perccel később Zádori elől mentett egy védő az utolsó pillanatban, a 79. percben pedig Mikló egy betörés után lőtt nem sokkal a jobb alsó sarok mellé. A hajrában góllá érett a vendégek nyomása: a 85. percben egy védőről lecsorgó labdát Zvara Levente 10 méterről helyezett a bal alsó sarokba (1–2). A lilák az utolsó percekben megőrizték előnyüket és sorozatban másodszor, összességében harmadszor nyertek hátrányból ebben a szezonban.

A Békéscsaba 1912 Előre tizenkettedik sikerét aratta a bajnokságban és továbbra is listavezető. Csató Sándor csapata november 5-én vármegyei rangadón a szintén jól szereplő Körösladányt fogadja.