Sorozatban harmadik idegenbeli meccsét nyerte meg a Békéscsabai KK

2024. március 8. 21:35 | Kovács Dávid

A Békéscsabai KK 85-82-re nyert az Agrofeed UNI Győr otthonában a férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának 23. fordulójában.

AGROFEED UNI GYŐR-BÉKÉSCSABAI KK 82-85 (23-21,20-20,16-24,23-20)

Kiegyenlített küzdelmet hozott a találkozó első negyede, váltott vezetéssel haladtak a csapatok, majd Horváth Ádám hárompontosával végül a tabella élmezőnyébe tartozó Győr állt jobban tíz perc játék után (23-21). A második etap közepén fordított a Csaba, Vodila Bence kosarával már négy pont volt a különbség, de a hajrá a hazaiaké volt, így a szünetben ismét a tabella 4. helyezettje vezetett (43-41).

A második félidőt a házigazda indította jobban, de a Békéscsaba remekül reagált, Hajdu Márton és Nikola Sucov vezetésével sorozatban tizenhárom pontot szerzett (48-54). A vendégek ezt az előnyt elvitték a negyed végéig, Cvijin Patrik sikeres közelije zárta a felvonást (59-65). A záró negyed közepén még egyenlített a Győr, de fordítani nem tudott, a Csaba taktikusan játszott, a végén értékesítette a büntetőket és három ponttal nyert (82-85).

Vuk Pavlovic együttese sorozatban harmadik idegenbeli mérkőzését nyerte, tizenegyedik sikerét aratta a bajnokságban és megközelítette a 8. helyen álló Atomerőmű U23-as csapatát. A csabaiak legközelebb a Pénzügyőr otthonába látogatnak, ahol esélyesként léphetnek pályára.

Így látták a vezetőedzők

Lógár Bence: Gratulálok a Békéscsabának a győzelemhez! Azt gondolom ma mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet, nagy harc ment végig. Sajnos volt a pályán két ember, akinek ma nem volt kedve itt lenni és nem tudott felnőni a mérkőzés színvonalához, itt nem játékosra vagy edzőre gondolok. Jó úton vagyunk, továbbra is dolgozni kell keményen és amikor a legjobban kell meg lesz az eredménye. Szurkolóknak ismételten köszönjük!

Vuk Pavlovic: Gratulálok a csapatomnak! Az első félidőben nem tudtuk levédeni a Győrnek a nagyon gyors 1-1-eit, sok könnyű kosarat kaptunk, viszont jól támadtunk ennek ellenére, hogy felállt védelem ellen kellett támadnunk, és tudtuk tartani magunk a félidőig. A második félidőben brusztosabban védekeztünk, meg jobban visszaértünk, viszont a Győrnek a folyamatos védekezésváltásaival meggyűlt a bajunk. Sokszor nem is tudtuk eldönteni, hol vannak az előnyök, annak ellenére, hogy megvolt az elképzelés és megbeszéltük. Nagyon nehéz itt, Győrben nyerni, ezért is gratulálok nagyon a csapatomnak! A Győrnek is gratulálok a mai mérkőzéshez, és az eddigi alapszakaszhoz, hogy ilyen szerkezetű csapattal ilyen gyors, és ilyen jó játékot tudnak játszani. Sok sikert kívánok nekik a folytatásban! Még egy dolgot szeretnék megemlíteni, a mérkőzés lefújása után a reakcióm a csapatomnak szólt, nem pedig az ellenfél, sem pedig a közönség felé. A saját csapatomra voltam mérges, és elnézést szeretnék kérni, ha valaki félreértette volna a helyzetet. Három ponttal vezettünk, és nem ütöttünk bónusznál faultot, ami végzetes hiba lehetett volna. Szerencsénkre nem dobta be a Győr a három pontost, szóval jól jöttünk ki belőle, de nehéz helyzet volt.