Sikerek itthon és külföldön

2016. június 6. 09:13 | behir.hu

Márton Anita Birminghamben remekelt, Gregor László és Bogdán Annabella pedig Debrecenben győzött, valamint a csabai fiatalok is jól teljesítettek.

A hétvégén rendezték meg Debrecenben a Kelet Kupa Atlétikai Versenyt, ami egyben Szuperliga és Korosztályos Liga sorozat állomásai voltak. Gregor László 3000 méter akadályfutásban fölényesen utasította maga mögé a mezőnyt, 8:46,68–as, élete második legjobb idejével nyert, nem volt igazi ellenfele, mert akkor jobb időre is lehetett volna képes. Erre esélye talán két hét múlva Finnországban lesz, ahol egy rangos nemzetközi versenyen indul akadályfutásban. Bogdán Annabella gerelyhajító nagy versenyt vívott, a negyedik sorozatig vezetett, az ötödikben Szilágyi Réka törökszentmiklósi versenyző állt jobb pozícióban, de Bella az utolsó sorozatban kiválóan koncentrált és egy métert javított, 55,57 méterre szállt a gerely a kezéből, így megnyerte a versenyt, s szuper Liga győztes lett.

A csabai fiatalok korosztályos liga győzelmei is értékesek voltak ezen a hétvégén. A serdülők között induló Apáti Bence 1500 m-en fölényes magabiztos győzelmet aratva gyűjtötte be az első helyet. Az ifjúsági 800 m-es ligagyőzelmet Kis Lajos középtávfutó érte el. A felnőtt mezőnyben futva 1:55,48-as hatalmas egyéni csúccsal ért célba, így befutotta magát a jövő heti Ifjúsági válogatottba, Csehországba. Novák Natália szintén 800 m-es felnőtt mezőnybe futva nyerte a junior liga versenyt. Kiváló eredményt és egyéni csúcsot futott Kovács Miklós 200 m-en (21,2) és lett a Szuper Ligában 2. helyezett, de egyéni csúccsal büszkélkedhet Szabó Áron ifjúsági korú versenyzőnk is 2000 m-es akadályfutásban (6:26), ő harmadik lett.

- Márton Anita Gyémánt Liga sorozatban összesítésben a 3. helyen áll. A csabai súlylökő a Diamond Leauge sorozat újabb állomásán Birminghamben 4. helyezést ért el, amivel még mindig összesítésben a 3. helyen áll a Világ legnagyobb sorozatában.  A gátfutó Baji Balázs Prágában szerepel hétfőn, akitől szintén szép eredményt várunk az EB és riói felkészülés keretében – így elmondhatjuk csodaszép hétvégéje volt a klubunk versenyzőinek. - összegezte a Tóth Sándor, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club ügyvezető igazgatója.