Serdülő atlétikai ob: három csabai arany

2016. július 12. 07:16 | behir.hu

A hétvégén újabb állomásához érkezett a korosztályos atlétikai bajnokság Debrecenben.

A Gyulai István Sportcentrum adott otthont a Serdülő és Újonc Atlétikai Magyar Bajnokságnak. A csabai klub mindhárom szakágát képviselte az OB-n. A legeredményesebb a középtávfutó és gyalogló szakág lett, három bajnoki címmel. Esélyeshez méltóan nyert két bajnoki címet Tóth Sándor mesteredző tanítványa, Apáti Bence, aki 800 m-en és 1500 m-en is nagy fölénnyel győzött. Urbanikné Rosza Mária tanítványai közül az újonc Zahorán Petra új egyéni csúccsal nyerte a 3000 m-es gyaloglást, Szabó Ádám 600 m-en és 2000 m-en állhatott dobogóra.

A dobó szakágban két bronzérmes helyezés született: Solticz Kálmán tanítványa, Kónya Péter diszkoszvetésben, Kurucsó Péter versenyzője, Garai Viktória pedig súlylökésben állhatott a dobogó harmadik fokára. További jó eredmény távolugrásban Nadj Levente 4. helyezése és diszkoszvetésben Juhász István 8. pozíciója.