Röplabda: Ötszettes vereség Spanyolországban

2019. július 20. 14:33 | behir.hu

A három BRSE-játékossal felálló, az augusztus 23-án kezdődő, budapesti Európa-bajnokságra készülő női röplabda-válogatott Spanyolországban folytatja felkészülését. A csapat edzőmérkőzést is játszott a házigazda ellen, amelyet végül a döntő szettben veszített el.

SPANYOLORSZÁG – MAGYARORSZÁG 3:2 (36, –16, 22, –22, 12)

SPANYOLORSZÁG: Corral Bouza 3, Rivero 12, Caro Garcia, Segura 15, Elizaga 12, Berbel 11. Csere: Sanchez, Llabrés (liberók), Varela Gomez 8, Gonzalez, Montoro 17, Piante Frabces. Szövetségi kapitány: Pascual Saurin.

MAGYARORSZÁG: Tálas 5, Sándor 9, Bodovics 12, Bokorné Liliom 7, Szakmáry 9, Pekárik 6. Csere: Molcsányi, Lékó (liberók), Miklai 12, Török 9. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:8, 12:16, 19:21. II. játszma: 8:7, 13:16, 13:21. III. játszma: 5:8, 16:14, 21:18. IV. játszma: 7:8, 13:16, 21:20. V. játszma: 5:4, 10:7, 12:8.

A mieink remekül kezdték a találkozót, az első szettben gyakorlatilag végig vezettek, azonbana spanyolok a végjátékban egyenlíttek, s ezt egy maratoni végjáték követte, amelyet végül a hazaiak nyertek meg 38:36-ra (1-0) - írja a hazai szövetség hivatalos oldala. A második játszma ennek éppen a fordítottja volt: az eleje szoros volt, de a magyar csapat 13-nál állva hagyta a hazaiakat és végül nagyon simán egyenlített (1-1). Ezt két szoros játszma követte, előbbit a házigazdák, utóbbit a végén fordítva a mieink nyerték. A döntő játszmában megint a hazaiak akarata érvényesült, így megnyerték a felkészülési találkozót.

Jan De Brandt: – Összességében ez az edzőmeccs nagyon jó volt arra, hogy a pihenő után a lányok belerázódjanak a meccsekbe és folytassuk a munkánkat. Németh Anett és Bleicher Réka most pihenőt kapott az Universiade után, rajtuk kívül mindenki játszott. A feltételek jók, holnap új játékosok kapnak nagyobb feladatot a meccsen. Vasárnap Dékány Bernadett es Nagy Eszter is csatlakozik a csapathoz.