Röplabda: Mosolygós csabai évzárás - galériával

2019. december 20. 20:23 | Kovács Dávid

A BRSE 3-0-ra legyőzte a Haladás együttesét a női Extraligában.

A csabai klub ebben az évben is meghirdette a „Hozz egy labdát egy mosolyért” elnevezésű kezdeményezését, a szurkolók pedig lelkesen, egy-egy játékkal a kezükben érkeztek az esztendő utolsó találkozójára. A drukkereknek szerencsére a mérkőzés végén is akadt okuk a mosolyra, ráadásul a rászoruló gyerekeknek is segíthettek!

Molcsányi Ritáék kezdték jobban a meccset, 9-3-nál a Haladás vezetőedzője már másodszor kért időt. Leiszt Máté szavai azonban nem hatottak, a BRSE Karla Klaric vezérletével szűk 20 perc alatt szerezte meg a vezetést (25-10).

(Fotó: Milyó Pál)

A második játszma már nem volt ennyire sima: a Haladás több helyen változtatott, sokkal lelkesebben és pontosabban játszott. A szombathelyiek Császár Angéla pontjaival már 16-13-as előnyben is voltak. A csabaiak ugyan egyenlítettek, de a könnyed fordítás már nem jött össze. A Haladás több ígéretes helyzetben is rontott, így előbb Jerkov juttatta szettlabdához csapatát, majd egy újabb vendég rontás lezárta a játszmát (25-23).

A házigazda 4-1-re és 8-5-re is vezetett a harmadik felvonás elején, de a szombathelyiek egy 4-0-s sorozattal fordítottak. A BRSE azonban nem jött zavarba: újabb lendületet vett és eldöntötte a találkozót. Vasja Samec Lipicer csapata fölényesen nyerte a szettet és 3-0-ra diadalmaskodott (25-16).

A BRSE továbbra is a 4. helyen áll, míg a Haladás a 8. pozíciót foglalja el a tabellán! Folytatás 2020-ban, Bodnár Dorottyáék legközelebb január 17-én, Kaposváron lépnek pályára az Extraligában.

A mérkőzés legizgalmasabb pillanatait a hétfőn 20.20-tól startoló Kezdőkörben láthatják, míg a mérkőzést ezt követően, 21 órától mutatjuk meg a 7.Tv-n!