Röplabda: Harmadik helyen zárta a Savaria Kupát a magyar válogatott

2021. augusztus 8. 10:11 | behir.hu

Szombaton befejeződött Szombathelyen a Savaria Kupa, amelyen négy Európa-bajnoki résztvevő válogatott vesz részt, s ez az Eb-felkészülésük fontos állomása. Az első meccsen a csehek magabiztosan győztek 3:0-ra Azerbajdzsán ellen, míg Pekárik Eszterék másfél szettig tudták tartani a lépést a hollandokkal.

SAVARIA KUPA, 3. FORDULÓ
Magyarország–Hollandia 0:3 (–24, –17, –13)
Szombathely. 300 néző. V: Mezőffy, Halász T.
MAGYARORSZÁG: Török 2, Gyimes 6, Király-Tálas 1, Szakmáry 11, Pekárik, Vezsenyi 9. Csere: Tóth F., Juhár (liberók), Kiss G. 3, Bagyinka 1, Papp O. 1, Szűcs K. Szövetségi kapitány: Jakub Gluszak.
HOLLANDIA: Bongaerts 2, Grothues 6, Timmerman 10, Plak 13, Buijs 12, Lohuis 10. Csere: Schoot, Knip (liberók), Dijkema, Dambrink 6, Jasper 2, Korevaar 1. Szövetségi kapitány: Avital Selinger.

Jakub Gluszak: – Ma sokkal jobban játszottunk, sokkal agresszívabbak voltunk, több könnyebb szituációt tudtunk megoldani, mint tegnap, tehát elégedett vagyok azzal, ahogy játszottunk. Ellenfeleink nagyon jól játszottak, erős ütésekkel és magas blokkokkal próbálkoztak, ezért összességében úgy gondolom hogy egy remek felkészülés volt az Európa-bajnokságra.

A másik mérkőzésen: Csehország – Azerbajdzsán 3:0 (18, 19, 17)
Az állás: 1. Hollandia 8 (9:2), 2. Csehország 7 (8:3), 3. MAGYARORSZÁG 2 (3:8), 4. Azerbajdzsán 1 (2:9)

A meccs elején remekül tartották magukat a mieink, amelynek keretéből ezúttal Pallag Ágnes maradt ki, helyén a kezdőcsapatban Török Kata, Németh Anett helyén pedig Vezsenyi Adrienn kapott lehetőséget. 4:4 után léptek meg a hollandok, és vezettek már 14:9-re is, de ezt követően sem adták fel a mieink, sikerült visszazárkózniuk, sőt, 23:23-nál ki is egyenlítettek. Így is a hollandoknak volt szettlabdája, s bár az elsőt sikerült hárítani, 24:25 után be tudták fejezni a szettet.

A második játszma két magyar ponttal kezdődött, de aztán sajnos villámgyorsan fordult a kocka és 7:3-as holland előnynél Jakub Gluszak időt is kért. El is kezdett felzárkózni a csapat, és a második szettre beálló feladó, Bagyinka Fanni pontjával már csak két pont volt a hátrány, 10:11-nél pedig már az egyenlítésért nyithattunk. Egyenlítés helyett holland pontok jöttek, pillanatok alatt 16:11 lett a javukra. Ezt követően sem szűkült, hanem tovább nőtt a különbség, pedig a kapitány Papp Orsolyát és Kiss Grétát is harcba küldte. 17:24 után pedig az első szettlabdát sikerült kihasználniuk.

Aharmadik felvonás sem a mi szánk íze szerint kezdődött: 2:6-nál időt is kért Jakub Gluszak, de csak 3:8 után sikerült feljebb kapaszkodni, de csak időlegesen. A szett közepén már hat pont is volt a különbség, és nem sikerült megtalálni a holland támadások ellenszerét. 24:13-nál pedig az első meccslabdájukat ki is használták.

A tornát ezzel a sikerrel a hollandok nyerték a csehek előtt, míg a mieink a harmadik helyen végeztek, megelőzve Azerbajdzsánt.

Forrás: hunvolley.hu