Rio 2016: Aranyérmes a Szabó-Kozák páros

2016. augusztus 16. 12:47 | behir.hu

Aranyérmet nyert a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos duó 500 méteren a riói olimpia keddi versenynapján.

Az aktuális világ- és Európa-bajnok kettős az ötös pályára kapott besorolást, mellettük a két nagy rivális, a német és a lengyel egység. Franziska Weber és Tina Dietze kapta el a legjobban a rajtot, de a felénél már egy hajszálnyival a mieink álltak az élen. A németek nagyon szorongattak, de nem tudták lehajrázni a magyar párost, Kozákék jöttek be elsőként. 51 ezred volt a különbség a mienk javára.

Szabó Gabriella és Kozák Danuta a magyar kajak-kenu sport 23., illetve a riói küldöttség hatodik aranyérmét szerezte. A magyar sportolók eddig hat első, három második és négy harmadik helyet nyertek a riói olimpián.