Péntek reggel vette kezdetét a logisztikai társasjáték vetélkedő a Keményben, ahol a diákoknak logisztikai fordulatokat és lehetőségeket számba véve kellett a számukra legkedvezőbb eredményeket elérniük. A rendezvényt a Nagyvállalatok Logisztikai Vezető Klubja és az intézmény közösen szervezte meg, a játék lényege a szakma játszva tanítása.
A BSZC Kemény Gábor Technikum igazgatója elmondta, hogy az iskola számára hatalmas dolog, hogy az intézmény adhatott helyet elsőként a városban ennek a rendezvénynek. Már maguk is tartottak házi vetélkedőt, de úgy gondolták, hogy ezt más iskolákkal is meg kell osztaniuk. Az előkészületeket már tavasszal elkezdték, helyhiány miatt azonban egyelőre csak a hasonló szakmákat oktató intézményeket hívták meg. Jövőre ugyanakkor tervben van, hogy szélesebb körben rendezzék meg az eseményt.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
– Az volt a fő célunk, hogy az iskolai ismereteket egy kicsit kiegészítsük, játékos formában. Amikor megismerkedtünk a társasjátékkal, akkor rájöttünk, hogy az nemcsak a logisztikához köthető, hanem számtalan egyéb tevékenységhez is, amit az ember élete során művel. Így azt lehet mondani, hogy ez az élet társasjátéka, változó szabályokkal, gyakorlatilag pontosan az, mint ami majd felnőtt korban vár rájuk – nyilatkozta Malatyinszki Péter, az intézmény igazgatója.
Az intézményvezető mellett Herczeg Tamás és Bíró Róbert, a Nagyvállalatok Logisztikai Vezető Klubjának alapító tagja is köszöntötte a résztvevőket, majd elkezdődhetett a játék. A kezdetleges ülésrendek a vetélkedő folyamán folyamatosan változtak, így lehetőséget nyújtva a diákoknak arra, hogy minél több „konkurens” játékost kihívhassanak.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
– Az a jó, ha nemcsak a tankönyvben tanulják a logisztika területét és tudományát, hanem egy ilyen társas közegben is, és azt is megszokják, hogy ha majd ilyen területen dolgoznak, akkor nem egy steril környezetben végzik a munkájukat, hanem egy irodában, ahol hangzavar lehet – fejtette ki az országgyűlési képviselő. Hozzátette: a szervezőkkel szeretnék a jövőben, ha sokkal nagyobb keretek között rendezhetnék meg a vetélkedőt, hiszen ez nagyban hozzájárul a fiatalok fejlődéséhez.
A játék szabályai szerint a diákoknak szállítmányozási vezetőként az a feladatuk, hogy árukat szállítsanak, ehhez át kell gondolni, hogy mi az, ami számukra jobban megéri; hogyan szállíthatnak gyorsabban, mint a konkurencia.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
A régiós bajnokságokból összesen 30-80 fő jut tovább az országos döntőbe. Bíró Norbert elmondta, hogy a rendezvény egy mozgalom része, amivel az a céljuk, hogy a nagyvállalatokat összekössék a szakképzési intézményekkel.
– Több diák találta már meg így a munkaadóját, ez a fő célunk. Ez nemcsak egy játék, ez annál sokkal komolyabb: az a kérdés, hogy ezzel a lehetőséggel ki mit kezd? – emelte ki Bíró Róbert.
A Békéscsabán rendezett fordulóból a legjobb 4 jut tovább az országos vetélkedőre, ahol a nyeremény mellett számtalan tapasztalattal és szakmai tudással gazdagodhatnak az ott versenyző diákok.