Négy napon keresztül minden a táncról, a zenéről szólt a történelmi szépségű fürdővárosban. A kimondottan színes palettán – a hét különböző ország tizenhat tánccsoportja mellett – bemutatkozott a teljes Nagy-Magyarország igazi, máig élő folklórja.
A fesztiválon az öltözet is nagy hangsúlyt kapott, nemcsak a tájegység autentikus táncainak bemutatása. A nemzetközi fesztiválon az ősöktől fennmaradt táncok mellett az aláfestésről, a dalokról, a zenéről is a fellépők gondoskodnak.
A 16 tánccsoport között voltak olyan hagyományőrzők is, akik az egzotikus Kolumbiából és Hongkongból érkeztek.
– Mindenki tudja most már huszonötödik éve, hogy augusztus vége felé a folklóré a főszerep. Idén négy, nagyon rangos külföldi csoportunk van Törökországból, Szerbiából, Kolumbiából és Görögországból. Rajtuk kívül 12 magyar együttes érkezett a Kárpát-medence különböző területeiről, de voltak gólyalábasok, zenekari koncertek, profi táncosok, utcaszínház is – fejtette ki Patyi Zoltán, a Minden Magyarok Nemzetközi Néptáncfesztiváljának művészeti vezetője.
A délutáni és az esti színpadi produkciók mellett Gyulán a sétálóutcán, a fürdőben, a piacon, a templomban is felbukkant a folklór legkiválóbb képviselői.