Az utolsó „szeretetszállítmányt” Herczeg Tamás országgyűlési képviselő, Opauszki Zoltán, Békéscsaba környezetvédelmi és turisztikai ügyekért felelős tanácsnoka, Opitzerné Tóth Zsanett, a Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. projektmenedzsere, Hegyi Boglárka, a Békéscsabai Médiacentrum ügyvezető-főszerkesztője és Alföldi Károly, a Csabai Jövőért Egyesület elnöke adta át Varga Évának, a Békéscsabai Családsegítő és Gyermekjóléti Központ intézményvezetőjének és csapatának.
Herczeg Tamás kiemelte: százötven-kétszáz családot is érinthet karácsony előtt ez az jótékonysági akció, amelyre nagyon sokan ajánlottak fel adományokat.
– Sokan vannak, akik egyszerűen regisztráció nélkül csak hozták akár a tartós élelmiszert, akár a gyermekjátékot, könyvet, vagy valamilyen ruházati cikket. Több százra tehető azoknak a magánszemélyeknek a száma, akik adományoztak és közel húsz olyan vállalat, cég van, amely pénzbeli támogatással segítette ezt az akciót – mondta Herczeg Tamás.
Az esemény fővédnöke aláhúzta, óriási szerepe van a családsegítő központnak abban, hogy ezek az adományok jó helyre és időben eljussanak, hiszen olyan mennyiségű adomány gyűlt össze a felhívásra, hogy jut belőle az év többi időszakára is. Hozzátette, a sikert látva kezdeményezni fogja, hogy évközben is fogjanak össze a rászorulókért a mostani összefogás résztvevői.
Opauszki Zoltán kifejtette, a korábbi éveket meghaladó mértékű volt az adományozási kedv, mind a magánszemélyek, mind a vállalkozások, szervezetek részéről. Ez abban is tetten érhető, hogy immár harmadik alkalommal érkeztek a családsegítő központba, hogy átadják az újra és újra megtelő adománygyűjtő pontok felajánlásait.
– Jó azt tapasztalni, hogy komoly segítő, támogatói szándék volt megtapasztalható a békéscsabai polgárok, családok és vállalkozások részéről. Fontos, hogy hozzá tudjunk kicsit tenni az érintett rászoruló családoknak az ünnepéhez – tette hozzá.
Alföldi Károly is az összefogás mértékét emelte ki, amelynek köszönhetően, tartós élelmiszerekkel, ruhaneműkkel vagy játékokkal tudták megtölteni a családsegítő központ termeit.
– Talán az egyik legnagyobb családi ünnepünk a karácsony, és úgy éreztük, mindenképpen segítenünk kell abban, hogy a rászorulók, az önhibájukon kívül nehéz helyzetben élők segítségére siessünk, illetve a gyűjtésben segítsünk – fűzte hozzá Alföldi Károly.
Varga Éva elmondta, a szervezet már több mint ezer családnak segített az évben, a mostani felhívásra pedig olyan mennyiségű felajánlás érkezett, amelyből több hónapig tudnak majd segíteni.
– Egész évben kapunk adományokat, de az ünnepekhez kötődően mindig nagyobb az adományozási kedv. Nagyon jó volt a kampány, nagyon jó volt a szervezés, és nagyon sokan adakoztak. Ruhákat, játékokat, könyveket, tartós élelmiszereket láttam az adományok között, ezek pedig mind nagyon hasznosak és fontosak – ismertette az intézményvezető.
Varga Éva kiemelte, a szervezet egész évben várja a felajánlásokat, hiszen a rászorulóknak egész évben szükségük van a segítségre.
Az összefogás szereplői ehhez csatlakozva kijelentették, az év több részében is hasonló jótékonysági akciókkal szeretnék segíteni a családokat és a város rászoruló polgárait.