Országszerte 43 új mentőautó áll szolgálatba

2025. december 18. 19:39 | behir.hu

Az idén vásárolt 101 új, korszerű mentőautóból újabb 43 áll szolgálatba az országban - jelentette be a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

Rétvári Bence szerdán, Budapesten elmondta, évek óta folynak a fejlesztések az Országos Mentőszolgálatnál: mentőállomások épültek és újultak meg, valamint már másodszorra cserélik le a mentőautó-flottát. Az idén vásárolt új autókkal egy évet fiatalodik az állomány - tette hozzá.

Az államtitkár kiemelte, hogy az új, nemzetközi összehasonlításban is korszerű, csúcstechnológiával ellátott autók nagyon fontosak a betegek, a járműben dolgozók, valamint a többi közlekedő szempontjából is. Az elmúlt 15 évben jelentősen emelkedett a mentőszolgálat éves költségvetése is, míg 2010-ben 27 milliárd forint volt, mostanra ez 93 milliárd forintra nőtt - közölte Rétvári Bence.

Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója elmondta, hogy a mentőszolgálat 17 ezer dolgozója idén 1,3 millió betegnek segített és 50 millió kilométer tett meg az utakon. A főigazgató bejelentette a mentőszolgálat január 15-től induló új kampányát, amelyben óvodás gyerekek könnyed, interaktív formában sajátíthatják majd el, hogyan tudnak segíteni a felnőtteknek, ha baj van.

 

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

Szentháromság vasárnapja hitvalló menettel és gyertyagyújtással

Szentháromság vasárnapján, immár harmadik alkalommal gyűltek össze a hívek a békéscsabai Szentháromság-szobornál. Az idei esemény azonban rendhagyó volt: a templomtól induló, hitvalló közös menet után most első alkalommal tartottak vasárnap esti gyertyagyújtást a békében és egységben élő városért.
2026. június 1. 15:09
FEL