Az eseményen Tóka Szabolcs adott koncertet az újonnan átadott hangszeren, illetve mesélt a hangszer történetéről. Mint mondta: az orgona több, mint kétezer éves múltra tekint vissza.
– A sípos orgona a legideálisabb arra, hogy valaki megtanulja a hangszeren való játékot. Viszont az alapismeretek elsajátításához néhány év zongoratanulással, vagy kántorképző liturgikus játékismeret birtokában nyugodtan elkezdhetik a fiatalok. Nagyon izgalmas amikor a mozgáskészség a két diemnzióról átvált háromra, ugyanis a két kéz játéka mellé két lábbal is elkezdenek játszani – ecsetelte az orgonaművész
Az intézményben legalább tíz éve szünetelt már az orgonaoktatás.
– Az orgonaátadó appropója, hogy az egyik gyülekezeti tagunk gyermekei a zeneiskolában tanulnak, így ő közvetlen kapcsolatban áll az intézménnyel. A testvér megtudta, hogy bár igény lenne orgonatanulásra, de nincs hangszer hozzá. Hónapokkal ezelőtt elhangzott a felhívás egy gyűjtésre a gyülekeztben, amit el is indítottuk. Összejött a vételár, így a hangszert megvásárolhattuk az iskolának – idézte fel Takács Zoltán lelkipásztor.
Az átadó után az intézmény igazgatója és a gyülekezet képviseletében a lelkipásztor együttműködési megállapodást kötöttek hosszú távú partnerség jegyében.
– Volt egy orgonánk és egy nagyon jól menő orgona tanszakunk is, de hangszer sajnos elromlott. Mivel egy borzasztóan drága eszközről beszélünk, így mind a javítása, mind a beszerzése rendkívül költséges – emelte ki Csajányi Melinda, aki örömét és köszönetét fejezte ki a gyülekezet adománya kapcsán.
Az ünnepségre a tanárok, a babtista gyülekezet tagjai, valamint érdeklődő növendékek és szüleik látogattak el.
ó