Hagyomány a gyulai kiállítóhelyeken, hogy Valentin nap előtt "Szerelmesek hete" címmel rendeznek programsorozatot. Bár a gyulai vár, az Almásy-kastély és az Erkel emlékház nem fogadhat vendégeket, az idei, negyedik alkalommal meghirdetett programsorozatban közösségi média felületeiken egyedi gyártású tartalmakkal mesélnek a történelemből szerelmi történeteket, a párválasztással kapcsolatos érdekességeket – tájékoztatott Fekete-Dombi Ildikó, a kiállítóhelyeket működtető Erkel Ferenc Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója.
Közlése szerint a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont social media felületein a 19. századból idéz fel ismert szerelmespárok olyan kapcsolatait, amelyek a kortársakat megbotránkoztatták. Történeteket elevenítenek fel, amelyek szereplői úgy vállalták fel kedvesüket, hogy nem törődte környezetük és a széles közvélemény társadalmi elvárásaival. A kiállítóhelyek a sztorikat animációs videók formájában tárják a nagyközönség elé, amelyekhez a Fortepan közösségi fotóarchívumban található képeket is használtak, de készül olyan rövidfilm is, amely a legyezőnyelv rejtelmeibe enged bepillantást.
A gyulai várnál szintén a történetmesélés kapja a főszerepet: 16. és 17. századi szerelmi, illetve házassági eseteket dolgoztak fel, amelyek ma bulvárlapokban szerepelnének. Ennek megfelelően képzelték el, hogyan nézhetett volna ki egy bulvár újság akkoriban, s miként írhattak volna az egykor történtekről. A projekthez a kitalált újság oldalait készítették el.
Az Erkel Ferenc Emlékház a zenetörténetbe tekint vissza, s idézi fel ismert szerzők szerelmi életét. A történetek mellett zenei tartalmú posztokkal is készülnek a kiállítóhely közösségi oldalán.
Fekete-Dombi Ildikó hozzátette: a Szerelmesek hetére készített tartalmaik az élményszerű, szórakoztató ismeretátadást képviselik. Véleménye szerint az elkészített anyagaik akár az oktatásban is hasznosak lehetnek.