A gazdasági nehézségek ellenére továbbra is jelentős forgalmat bonyolítanak le a kereskedők és vendéglátósok Valentin-napon Békésben. A szerelmesek körében ezúttal is a virág a legnépszerűbb ajándék, de a különleges édességek szintén nagyon keresettek.
Miután a rózsaszín ködben úszó rendszerváltozás megpróbálta végképp eltörölni vagy kiradírozni az újkori naptárból az egyik nagy „vérvörös” ünnepet, a nőnapot (március 8.), gyorsan pótolta az űrt a lelkekben – és behozta a „hanyatló” Nyugatról a Valentin napot (február 14.). Vagy az utóbbi lökte ki az előbbit? Mindegy, mert szeretni kell! Főleg, ha megmondják.
Ezúttal is megrendezi a szerelmesek hetét február 11. és 18. között az Almásy-kastély Látogatóközpont. A gyulai kiállítóhelyek életében már hagyomány, hogy Valentin nap környékén különböző játékos eseményeket, páros programokat kínálnak egy teljes héten át.
A Liszt Ferenc Kamarazenekar tagjai Valentin-napon házhoz viszik a klasszikus zenei élményt egy szerencsés budapesti lakosnak, akinek saját otthonában adnak 15 perces szerenádot.
Az afrodiziákumokról fog szólni a gyulai Almásy-kastély báltermébe hirdetett Valentin-napi vacsora. Az egyedi helyszínhez illik a különleges menüsor, amely a szervezők ígérete szerint ezúttal is több egy éttermi vacsoránál.
A Valentin nap a világ számos országában nemcsak a szerelmesek, de minden egymást szerető ember ünnepe is egyben. Van, ahol titkos imádottjuknak küldenek ajándékot az emberek, van, ahol évente szokás oda-vissza ajándékozni egymást. Ezen a napon sokan igyekeznek kedves gesztust tenni a környezetükben élők felé, az ajándékok esetében a fő uralkodó szín a piros.
Az angolszász országokban Valentine napján tartott Valentine's Day ünnepe a 20. század végétől világszerte elterjedt a szerelmesek -ünnepeként. Szent Bálint a szerelmesek, a lelkibetegek és az epilepsziával élők védőszentje, hazánkban ennek a szentnek csak szórványosan alakult ki kultusza.