Női tenisz-világranglista: Babos Tímea párosban az élre áll

2018. július 10. 10:11 | behir.hu

Jövő hétfőtől Babos Tímea vezeti a női teniszezők páros világranglistáját.

A játékos honlapjának hétfői beszámolója szerint a magyar teniszsport első felnőtt világranglista-elsősége azzal vált biztossá, hogy a cseh Andrea Hlavackova - honfitársa, Barbora Strycova oldalán - kikapott a wimbledoni nyílt bajnokság nyolcaddöntőjében.

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia duó a hétfői nyolcaddöntőben 6:3, 6:4-re legyőzte a Kirsten Flipkens, Monica Niculescu belga, román párost, de a magyar játékos ennek eredményétől függetlenül az élre áll a WTA rangsorában.

A wimbledoni Grand Slam-torna előtt Babos a harmadik volt. Az már a rajt előtt eldőlt, hogy a tavaly győztes orosz Elena Vesnina nem maradhat előtte, mivel sérülés miatt nem indult. Az orosz Ekaterina Makarova és a korábbi világelső tajvani Csan Latisa ugyancsak búcsúzott.

Magyar felnőtt teniszező még sosem állt az általában hetente frissülő világranglista élén, a nőknél és a férfiaknál sem.

 

További programok »

Sport

Igazi bulihangulat a homokban: strandkézi a Gyulai Várfürdőben

Dübörgő zene, 34 fokos kánikula és látványos gólok jellemezték a hétvégén megrendezett V. Békés Vármegyei Strandkézilabda Fesztivált. A Gyulai Várfürdő homokos pályáján hat női és hat férfi csapat gyűlt össze, hogy a kupákért és a strandos ajándékokért harcoljanak – na meg felhőtlenül kikapcsolódjanak.
2026. június 22. 16:52
FEL