A Békéscsabai KK 84–70-re kikapott a Nagykőrösi Sólymok otthonában a férfi kosárlabda NB I/B 19. fordulójának nyitómérkőzésén.

NAGYKŐRÖSI SÓLYMOK KE–BÉKÉSCSABAI KK 84–70 (18–16,21–14,22–24,23–16)
NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Nagykőrös. Jv: Balogh Gy., Sallai, Bács.
NAGYKŐRÖS: Mészáros B. 11/3, Tóth B. 8/3, Fehér 15/3, Timkó 8, Mári 9/3. Csere: Molnár B. 9, Kocsis 10, Filep 3/3, Mácsai 11/3. Vezetőedző: Kovács Márk.
BÉKÉSCSABA: Vágvölgyi Á. 2, Balog G., Kurtucz 11/3, Varga Á. 14/3, Fábián 6. Csere: Varga Z. 14/12, Sucov 12/6, Vodila 2, Cvijin 7/3, Hajdu M. 2. Vezetőedző: Vuk Pavlovic.

A csabaiak hétvégén megszerezték hetedik győzelmüket a bajnokságban, azonban előrébb lépni nem sikerült a tabellán. Az együttesben bemutatkozhatott a frissen igazolt szerb Nikola Sucov, aki korábban Boszniában és Észak-Macedóniában is megfordult.

Vuk Pavlovic előzetes várakozásai szerint az első negyed kulcsfontosságú lehet majd a találkozón, ez végül nem így lett, hiszen a Csaba tartotta a lépést ellenfelével (18–16). A második tíz percben ugyan pillanatokra átvették a vezetést a vendégek, de feljavult a Nagykőrös és kilenc pontos előnyre tett szert a nagyszünetre (39–30).

A harmadik negyedben a házigazda tíz pont fölé is növelte a különbséget, de a Békéscsaba a hajrában tudott faragni a hátrányán, ezért nyílt maradhatott a csata a záró tíz perc előtt (61–54). A vendégeknek végül az utolsó etapban már nem sikerült közelebb lépniük, így nem forgott veszélyben a nagykőrösi győzelem.

A hazaiak Fehér Péter tizenöt pontjának is köszönhetően 84–70-re nyertek és tizedik sikerüket aratták a bajnokságban. A Békéscsaba idegenbeli vereségével nem tudott zárkózni az előtte állók felé, így távolodott a legjobb nyolc közé jutástól.

Így látták a vezetőedzők

Kovács Márk: Jobban néztünk ki, mint pár nappal ezelőtt. Nagyon örülünk annak, hogy sikerült nyerni, és viszonylag nagy magabiztossággal vettük az akadályt. Emellett nem volt igazán kiugró teljesítmény, hanem mindenki hozzátette a magáét ehhez a győzelemhez. Azt gondolom, hogy csalóka a Békéscsaba helyezése, jobb csapat annál, mint ahol állnak. Köszönjük nekik a sportszerű játékot!

Vuk Pavlovic: Gratulálok a Nagykőrösnek! Pont ilyen fizikális mérkőzésre számítottam, amilyet játszottunk, viszont azt gondoltam, hogy talán ebből mi jöhetünk ki jobban. Ennek ellenére a Nagykőrös támadott jobban minket, és amikor a leginkább kellett volna koncentrálnunk, segítenünk egymásnak, akkor kaptunk könnyű kosarakat, könnyű ziccereket, triplákat és egyre nőtt a különbség, még ha néha sikerült is visszajönni, kicsit közelebb. Összességében azonban elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, sokkal keményebben játszottunk, mint a legutóbbi mérkőzéseken, de sajnos rossz dobóformát fogtunk ki. Folytatnunk kell a munkát, dolgoznunk kell tovább, bízom a csapatban! Hajrá Békéscsaba!

18.00 SMAFC 1860 Soproni Egyetem – Veszprém Kosárlabda Klub
19.00 Pénzügyőr Sportegyesület – NKA Universitas Pécs II.
19.00 Atomerőmű SE U23 – Eszterházy SC

A TABELLA ÁLLÁSA:

1. Dávid Kornél KA 34 pont (16 győzelem/2 vereség) 2. Tiszaújváros 32 (14/4) 3. Győr 30 (12/6) 4. SMAFC 29 (11/7) 5. Atomerőmű U23 27 (10/7) 6. Veszprém 28 (10/8) 7. Nagykőrös 28 (10/8) 8. NKA Pécs II. 26 (9/8) 9. Dunaharaszti 25 (8/9) 10. Vásárhelyi Kosársuli 26 (8/10) 11. Békéscsaba 25 (7/12) 12. Eszterházy 23 (5/13) 13. Pénzügyőr 21 (3/15) 14. Százhalombatta 20 (2/16)