Mezőmegyer–Gyula csata lesz a vármegyei kupadöntőben

2024. április 4. 14:47 | Kovács Dávid

A két végső győzelemre is esélyes csapat párharcából a Gyulai Termál FC került ki az Orosházi MTK otthonában, míg a Mezőmegyer hazai pályán győzött a Gyomaendrőd ellen az alacsonyabb osztályú labdarúgó csapatok számára kiírt Békés Vármegyei Kupa két szerdai elődöntőjében. A finálét május 1-jén rendezik Békéscsabán, a Kórház utcai stadionban.

Az már a sorsoláskor eldőlt, hogy a két kevésbé esélyes csapat közül, a vármegyei II. osztály 2. helyezettje, a Mezőmegyer, vagy az I. osztályban sereghajtó Gyomaendrőd közül az egyik ott lesz a fináléban. A mérkőzésen egy gól döntött a továbbjutásról, ezt a megyeriek játékosa, Balogh Milán szerezte a 66. percben, így csapata 2022 után újra ott lehet a döntőben.

– A nagy tét rányomta bélyegét a játék minőségére, de újra csodát tett ez a kis csapat. Örülünk annak, hogy ezen a hétközi napon futballünnepet tarthatunk Mezőmegyeren, gratulálok a fiúknak, megérdemelten jutottunk a döntőbe – értékelt Nyúl Gábor, a Mezőmegyer játékos-edzője.

A másik párharc az előzetes esélyek alapján akár döntőnek is beillett volna, de végül a találkozó is ezt igazolta! A vármegyei I. osztályban 3. helyezett Orosháza kiválóan kezdett és a 4. percben vezetést szerzett, majd a félidőben is jobban állt ellenfelénél, hiszen a szünetben 2–1 volt az állás. A bajnokságban listavezető és a szezonban eddig veretlen Gyulai Termál FC nem adta fel és végül a hajrában, nyolcgólos mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást, Varga Tamás Károly duplázott, az 5–3-as végeredményt Bojtos Tamás állította be a 93. percben. A fürdővárosiak 2021 után játszhatnak újra a kupadöntőben.

– Igazi kupacsata volt. Fordulatos, gólgazdag, közönségszórakoztató. Mi pedig örülünk a továbbjutásnak! A szünetben nyugodt játékra intettem a srácokat, éreztem azt, hogy meg tudjuk fordítani a mérkőzést – fogalmazott Brlázs Gábor, a gyulaiak mestere az OrosCafe.hu-nak.

Az már biztos, hogy május 1-jén Békéscsabán új győztest avatnak, hiszen eddig mindkét csapat csak vesztes fináléban szerepelt.