A havas, latyakos utak lassították a mentőautók haladását, több térségben az átlagosnál hosszabb időbe telt a betegek elérése és kórházba szállítás. A behir.hu megkeresésére Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője elmondta: jópár helyen elakadtak a mentőautók, Békés vármegyében azonban nem tudnak ilyen helyszínről.
– A tempó ugyanakkor lassult. Szarvas, Gyomaendrőd, Szeghalom térségében az átlagosnál lassabban lehetett haladni, de mentőelakadásról nincsen tudomásunk. Ha mégis előfordul ilyen, akkor a katasztrófavédelem segítségét szoktuk kérni − jegyezte meg a szóvivő.
Az elmúlt 24 órában Békés vármegyében 142 mentési esetet regisztráltak, ami nem számít kiugrónak.

Dr. Takács Árpád főispán már kedden összehívta az extrém fagyról és havazásról szóló előrejelzések miatt a védelmi bizottság érintett tagjait és a civil partnereket. Fő céljuk minden veszély elhárítása és a rászorulók megsegítése.
A hatóságok továbbra is fokozott óvatosságra kérik a közlekedőket, különösen a mellékutakon és a kevésbé forgalmas térségekben, ahol a télies útviszonyok továbbra is fennállhatnak. A következő napok havat hoznatnak, a hőmérséklet csütörtökön -5, pénteken pedig -15 Celsius fok alá is csökkenhet.
A közlekedési nehézségek enyhítésén a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Békés Vármegyei Igazgatósága is megfeszített munkával dolgozott. A vármegye területén átlagosan 8–12 centiméter hó hullott, az utak többsége hókásás, latyakos volt.
Cserkúti András igazgató hangsúlyozta, hogy munkatársaik egész nap az utakon dolgoznak.
– Folyamatosan takarítjuk az utat, folyamatosan sózzuk, ekézzük. Az elmúlt 24 órában 20 gép vett részt a munkavégzésben, illetve 30 fő dolgozott a közúthálózatunkon. Ezen időszak alatt 251 tonna sót, illetve 4000 liter kálcium-klorid oldatot juttattunk ki a hálózatra – fejtette ki. Hozzátette: szerdán már nagyobb számú, 31 gép dolgozott az úthálózaton.
