Mától szállítják le a vonatokról és buszokról a maszk nélkül utazókat

2020. szeptember 15. 17:28 | behir.hu

Keddtől leszállítják a Volánbusz Zrt. járműveiről és a MÁV vonatairól azokat az utasokat, akiken nincsen maszk - emlékeztetett a Volánbusz Zrt. közleményben.

Szeptember 15-től kizárhatók az utazásból azok, akik nem hordanak az orrukat és szájukat eltakaró maszkot, kendőt vagy sálat.

Mindkét közlekedési társaság - a MÁV és a Volánbusz is - arra kéri utasait, hogy tartsák be a közegészségügyi előírásokat, lázzal vagy meghűléses tünetekkel járó betegség esetén ne vegyék igénybe a közösségi közlekedési eszközöket.

A MÁV-START keddtől fokozottan ellenőrzi a vonatokat a Készenléti Rendőrséggel, a polgárőrséggel és a vagyonőrökkel együttműködve.

A Volánbusznál is fontos változás lép életbe: az autóbuszvezetők kötelesek megtagadni a felszállást, ha az utas nem tartja be a maszkviseléssel kapcsolatos előírásokat, és kötelezettségének egyszeri felszólításra sem tesz eleget.

Utazás közben a jegy- és bérletellenőrök figyelik az előírás betartását, és egyszeri, eredménytelen felszólítás után, lakott területen megállva kizárják az utazásból az érintetteket - áll a közleményben.

 

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

Ott folytatódik, ahol véget ért - Pezseg a nyár a Csabagyöngyében

A nyár beköszöntével Békéscsaba kulturális szíve, a Csabagyöngye Kulturális Központ Stég helyszíne ismét megtelik élettel. A második rendezvénnyel elindult a Stég Klasszik, az idei kínálatban erős a felütés, Györfi Anna és Kéméndi Tamás duó töltötte meg színültig (és egy picit jobban) a nézőteret.
12:54
FEL