Második mérkőzését is elveszítette a Békéscsabai KK

15:15 | Gulyás Gergő

A férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának második fordulójában az Eszterházy SC csapatához látogatott a Békéscsabai KK együttese. A hazaiak a végig kiélezett mérkőzésen végül 78-73-ra győzték le a csabaiakat, akik így az idénybéli második mérkőzésüket is elveszítették.

Eszterházy SC-Békéscsabai KK 78-73 (20-19,14-16,16-17,28-21)

NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, Eger, Eszterházy Károly Egyetem Leányka utcai Sportcsarnoka Vezette: Gaál István Tamás, Sentényi Barna, Pohánka Balázs

Eszterházy SC: Botka B. 14, Gilszki 11, Takács E. 16, Molnár B. 8, Szicsák B. 2. Csere: Gaál 8, Pomázi P. 11, Frenkel 3, Kocsis D. 2, Kerekes 3, Kelemen, Bajusz. Vezetőedző: Klepej Roland

Békéscsabai KK: Hajdu M. 10, Cvijin P. 22, Vágvölgyi 14, Kovács, Vodila 6. Csere: Szarvas P. 15, Kurtucz 3, Csák D. 1, Scherber 2, Bagi, Erdős, Botta-Dukát. Vezetőedző: Gura Norbert

Az összecsapás első pontjait a vendégek szerezték Cvijin Patrik révén, aki folytatta is a pontgyártást a mérkőzés első perceiben, hiszen a csabaiak első 8 pontját egyaránt ő szerezte. Az első etap negyedik percében már hat ponttal is vezetett a vendégcsapat (4-10). Ezt az előnyt tovább sikerült növelni a negyed vége felé, többek között Szarvas Péter Roland hárompontosa révén, már nyolc pont is volt a különbség (10-18). Az első negyedet azonban így sem a vendégek nyerték meg, hiszen az egriek az utolsó másodpercekben egy Botka Botond triplával fordítottak az első etap legvégén (20-19).

A második negyed elején mindkét oldalon jöttek a cserék, a vezetőedzők próbálták megváltoztatni a játék képét. Ezt a negyedet egy hazai tripla nyitotta, amire rögtön érkezett is a válasz a vendégoldalról. A csapatok a félidő előtt végig fej-fej mellett haladtak a pontok gyűjtésével. A legnagyobb különbség ebben az etapban a 16. percben alakult ki a hazaiak számára (31-26). A Békéscsaba azonban nem adta fel és az első félidő végére, köszönhetően többek között Hajdu Márton pontjainak fordítani tudtak a mérkőzés állásán (34-35).

A harmadik negyedben a hazaiaknál további cserék történtek, a félidő viszont nem zökkentette ki a vendégeket a ritmusból, így a harmadik etap első kilenc pontját egyaránt ők szerezték (34-44). A hazaiaknak két sikeres Takács Erik büntetővel sikerült megtörniük a rossz szériájukat a 23. perc végén. Az egriek ezek után igyekeztek zárkózni, hogy vissza tudjanak jönni a mérkőzésbe, ami több sikeres hárompontossal sikerült is. A harmadik negyed utolsó pontjait is a hazaiak szerezték, így kettő pontos vendég előnnyel várták a csapatok az utolsó negyedet (50-52).

A mérkőzés utolsó negyedében sem maradtak izgalom nélkül a kilátogató szurkolók, hiszen hol az egyik csapat vezetett, hol a másik együttesnél volt az előny. A 34. percben Vágvölgyi Ákos triplájával a csabánál volt az előny (65-66). Ez az előny a 37. percben már a hazaiaknál volt, miután Gilszki Erik dobott egy hárompontost (70-67). A vezetést az egriek a hátralévő időben már nem is engedték ki a kezükből, így a csabaiak a szezonbéli második összecsapásukat is elveszítették, ezúttal 78-73-ra.

A Békéscsabai KK így a tabella 10. helyén áll, a következő mérkőzését október 11-én, pénteken este játssza a Nagykőrösi Sólymok ellen hazai környezetben.

Így látták a vezetőedzők

Klepej Roland: Először is gratulálok a Békéscsaba csapatának, hogy az első számú irányítójuk nélkül is egészen az utolsó negyedig bizonytalan kimenetelű mérkőzést tudtunk játszani. Örülök, hogy az utolsó negyedben egy kicsit agresszívabb védekezésre tudtunk váltani, amiből sok könnyebb kosarat tudtunk szerezni. Bízom benne, hogy ezt az utolsó negyedbéli teljesítményt a következő mérkőzésen az elejétől kezdve tudjuk nyújtani.

Gura Norbert: Először is szeretnék gratulálni az Egernek, nagyon jó meccset játszottunk. Sajnos nagyon hullámzóan teljesítettünk. Sikerült kiépítenünk egy 10 pontos előnyt, amit nem tudtunk jól beosztani, illetve mindig a negyedek, illetve a mérkőzés végére jöttek ki azok a hibák, amik bosszantóak voltak és gyakorlatilag oda ajándékoztunk azokat a könnyű pontokat az Egernek, amik végül el is döntötték a mérkőzést. Dolgozunk tovább, látjuk azokat a hibákat, látjuk azokat a dolgokat, amikenn csiszolni kell. Alapvetően tetszik a játék képe, tetszik a csapat hozzáállása, úgyhogy ez mindenképpen jó alap lehet a jövőt illetően.