Magyar sikerek a férfi torna Eb-n

2020. december 13. 16:37 | behir.hu

Balázs Krisztián nyújtón arany-, Molnár Botond talajon bronzérmet nyert a juniorok versenyében a törökországi Mersinben zajló férfi torna Európa-bajnokság zárónapján.

Az európai szövetség honlapja szerint Balázs Krisztián 13,366 pontot kapott, és csaknem fél ponttal megelőzte a második helyezett török Mert Efe Kilicert. A Ferencváros tornásza - aki pénteken bronzérmes volt egyéni összetettben - korláton negyedik, gyűrűn hatodik, lólengésben hetedik lett vasárnap.

Molnár Botond, a Győri AC sportolója 13,400 pontot kapott talajgyakorlatára, így a litván Gytis Chasazyrovas és az ukrán Ivan Sevruk mögött harmadik lett. A juniorok szerdai csapatversenyében ezüstérmes magyar válogatott további tagjai közül Dobrovitz Ádám gyűrűn, Závory Szilárd pedig ugrásban végzett az ötödik helyen.

A mersini Európa-bajnokság vasárnap délután a felnőttek szerenkénti döntőivel zárul. A koronavírus-járvány miatt az eseményen mindössze húsz ország képviselteti magát, a mezőny a junioroknál 65, a felnőtteknél 62 főből áll.