Legyőzték az órát Mezőkovácsházán a biciklisek

2016. július 26. 06:45 | Fekete Kata

Dél-Békés Bike egyéni időfutam verseny néven rendezett kerékpárversenyt rendezett néhány lelkes amatőr sportszerető kerékpáros, akik Dél-Békés Bike kerékpáros sportcsapat néven fogják össze a térség bringásait. Mezőkovácsházán hétvégén fürdőfesztivált rendeztek, ehhez kapcsolódott a kerékpárverseny, ahol a bringások egyenként indulva egy 1340 méteres pályán bizonyíthatták rátermettségüket. A versenyen 76 kerékpáros indult el, hogy legyőzze az órát. A legidősebb résztvevő a 67 éves, a legfiatalabb 13 éves volt.

A versenyt négy kategóriában hirdették férfi 36 év alatt és felett, női 30 év alatt és felett.

A verseny abszolút győztese a nőknél a mezőhegyesi Mészáros Alexandra Éva lett, aki 2: 22,801 perces idejével a dobogó legfelső fokára állhatott. A férfiaknál a legjobb időt a harminchat év feletti kategória győztese, Szöllősi György tekerte Orosházáról. A Dél-Békés Bike versenyzője 2:10,503 perces idővel lett a verseny idei bajnoka.

A verseny egyik érdekessége, hogy az első és második helyért szuperdöntőt tekert Ökrös József (2:11,501) és Szöllősi György (2:11,501). A két versenyző ezred másodpercre azonos időt ment, ezért a versenybíróság javaslata alapján döntőt tekertek. Mindketten javítottak az idejükön, azonban Ökrös József 2:11,082 perces idején Szöllősi Györgynek sikerült faragni, így 2:10,503 perces idővel megszerezte az első helyet.

A verseny után indult a „picúrok” futama, ahol Lénárt Ferenc Léna világjáró kerékpáros felvezetésével és versenyzők kíséretében tettek egy kört a pályán a gyerekek.

A verseny végeredménye

Női kategória I. korcsoport

I. helyezett Mészáros Alexandra Éva Orosházi Kerékpáros Sportegyesület 2:22,801 perc

Férfi kategória II. korcsoport

I. helyezett Szöllősi György Dél-Békés Bike 2:11,501 perc, döntőben 2:10,503 perc

II. helyezett Ökrös József Dél-Békés Bike 2:11,501 perc, döntőben 2:11,082 perc

II. helyezett Gonda Zsolt Körös Bike 2:14,621 perc