Labdarúgás: Tizedikre megérkezett az első siker - Csákváron nyert a Csaba

2021. szeptember 29. 19:54 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre hátrányból fordítva, 2-1-re nyert az Aqvital FC Csákvár otthonában a labdarúgó Merkantil Bank Liga hétközi, 10. fordulójában.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–2 (1–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Aradi József)
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Tányéros, Dulló, Körmendi – Mészáros D. (Magyar Zs., 83.), Posztobányi (Ominger, 60.) – Komáromi, Mim (Kártik, 60.), Torvund (Kalmár, 72.) – Molnár R. (Murai, 72.). Vezetőedző: Mónos Tamás
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S., Albert I., Bora, Kitl M. – Varga Sz. (Máris, 60.), Sipos G., Király P. (Szabó P., 60.), Pantovic (Ilyés, 82.) – Horváth P. (Farkas M., 70.), Lukács R. (Kovács Á., 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Molnár R. (40.) ill. Horváth P. (49.), Lukács R. (68.)
Kiállítva: Ilyés (87.)

A csabaiak a hétvégi fordulóban már közel voltak idei első bajnoki sikerükhöz, 2-0-ra vezettek, a hajrában, döntetlennél kettős emberelőnybe kerültek, de végül maradt a 2-2-es eredmény a DVTK-val szemben, így Bora Györgyék arra készültek, hogy Csákváron már begyűjtik a három pontot.

Schindler Szabolcs a sérült Paudits Patrikra hosszú ideig nem számíthat, így kezdőként Lukács Raymondtól, valamint az eddig négy gólt szerző Horváth Pétertől várhatta a gólokat. Jó iramban kezdődött a mérkőzés mindkét oldalon akadtak lehetőségek az első negyedórában: a meccs elején Mim révén a hazaiak, a 11. percben pedig Varga Szabolcs lövésénél az Előre veszélyeztetett. A folytatás inkább a hazaiaké volt, a vezetést mégis egy kiváló egyéni alakítás végén Molnár Rajmund szerezte, aki Borát verte meg egy az egyben és talált a csabai kapuba (1-0).

A Békéscsaba motiváltan érkezett ki a második félidőre és a 49. percben össze is jött az egyenlítés: Horváth Péter mintegy 20 méteres lövése után a labda Tányéroson megpattanva vágódott a léc alá (1-1). A szélső már az ötödik találatát szerezte a bajnoki idényben! Két perccel később már a vezetés is meg lehetett volna, de Nikola Pantovic helyzeténél Dulló Martin mentett a gólvonal elől. A 63. percben érdekes szituációnak lehettek szemtanúi a kilátogató szurkolók: Kártik kapott remek indítást, majd úgy tűnt elsőre, hogy Bora becsúszva buktatta. A játékvezető előbb tizenegyest ítélt, majd az asszisztensével konzultálva visszavonta az ítéletét. Öt perccel később csak megszületett a csabaiak második gólja: a csereként beálló Máris lövését még védte Auerbach, az Ismétlésnél azonban Lukács Raymond higgadt maradt (1-2). A hajrában a Csákvár mindent megtett az egyenlítésért, a 84. percben Murai fejelt fölé. Három perccel a vége előtt Ilyés Tamás kapott piros lapot egy utánrúgásért, így a Csaba emberhátrányba került az utolsó percekre. A 89. percben Komáromi György került óriási ziccerbe, lövését Czinanó Áron bravúrral hárította.

A Békéscsaba az utolsó percekben már taktikusan játszott, megőrizte előnyét és a tizedik bajnoki mérkőzésén megszerezte első győzelmét, ráadásul meg is előzte a tabellán a legyőzött riválist. Schindler Szabolcs együttese így a 17. helyről várja a Vasas elleni vasárnapi összecsapást.