Labdarúgás: Második bajnokiját is megnyerte az Előre

2023. augusztus 2. 19:41 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 1-0-ra nyert a Ceglédi VSE otthonában a labdarúgó NB III Dél-Keleti csoportjának 2. fordulójában, szerdán.

CEGLÉDI VSE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–1 (0–0)
Cegléd, Zsengellér Gyula Sportközpont. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Majorné Nagy Petra)
CEGLÉD: Klemenc – Schmidtka, Kuchta (Ungureán 69.), Oldal, Juhász A. (Ványi 57.) – Annus, Fekete K. (Ledacs-Kis 69.), Petrezselyem (Telinger 82.), Markó – Olgyay (Barna (57.), Juhász B. Szakmai igazgató: Széchenyi Márton
BÉKÉSCSABA: Póser – Mihály (Zvara 76.), Albert, Bora, Kóródi – Futó, Pintér (Geiger 67.), Fazekas, Váradi (Komáromi 46.) – Sármány (Máris 67.), Vólent. Vezetőedző: Csató Sándor.

Csató Sándor vezetőedző ugyanazt a kezdőt küldte a pályára, mint a vasárnapi, Hódmezővásárhely elleni győztes rajt alkalmával. Az előző szezonban Közép-csoportban szereplő és 17. helyen záró ceglédiek az első körben az ESMTK otthonában egy hosszabbításban szerzett góllal mentettek pontot és játszottak 2-2-es döntetlent.

Az első félidőben ugyan helyzetek voltak, de gól nem született. A szünetben cserélt a vendégek mestere, debütált az első csapatban a 18 éves Komáromi Csongor. A térfélcserét követően a Békéscsaba kezdett jobban és az 52. percben Vólent Roland góljával megszerezte a vezetést (0–1). A folytatásban már nem változott az eredmény, így az Előre második mérkőzését is megnyerte a harmadosztályban.

A Békéscsaba két győzelemmel áll két forduló után, így a Füzesgyarmat és a Dabas mellett 100 százalékos teljesítménnyel áll a Dél-Keleti csoportban. A hétvégén a Magyar Kupában is elkezdődnek a küzdelmek, a lilák szombaton a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei I. osztályban szereplő Tiszaföldvár otthonában lépnek pályára.