Labdarúgás: Kétszer állt fel hátrányból a Békéscsaba a BVSC ellen

20:46 | Hidvégi Dávid

Hazai pályán a még veretlen BVSC-Zugló ellen folytatta bajnoki szereplését a Békéscsaba 1912 Előre a labdarúgó NB II 6. fordulójában. Csató Sándor csapata kétszer is hátrányba került a mérkőzésen, de mindkétszer sikerült az egyenlítés.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BVSC-ZUGLÓ 2–2 (0–1)
Békéscsaba, 930 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Szabó Dániel)
BÉKÉSCSABA: Uram – Gyenti (Maronyai, 46.), Viczián, Kovács G., Csató M. – Szabó B. (Szatmári I., 58.), Pintér, Tóth M., Mikló – Vólent (Sármány, 58.), Czékus (Zádori, 81.). Vezetőedző: Csató Sándor.
BVSC-ZUGLÓ: Erdélyi B. – Ureche, Vinícius, Hesz – Benkő-Bíró, Szilágyi M. (Kocsis, 79.), Hidi P., Király Á. – Nwachukwu (Batai, 67.), Zamostny, Pekár L. (Nemes, 79.)
Vezetőedző: Csábi József.
Gólszerző: Czékus (51.), Szatmári I., 92., ill. Pekár L. (27.), Vinícius (85.)

A sárga mezes BVSC-Zugló veszélyeztetett először a mérkőzésen, amikor David Nwachukwu iramodott el a félpályától: már bent járt a 16-oson belül, ám lövésébe a jó ütemben érkező Kovács Gergő ért bele, így Uram Jánosnak már könnyű dolga volt. A vendégek a 27. percben megszerezték a vezetést: Hidi Patrikot 17 méteres lövése Zamostnyi Balázsról Pekár László elé pattant, aki 6 méterről jobbal a jobb alsó sarokba emelte a labdát, 0–1. A 40. percben Mikló Roland ígéretes helyzetben lőhetett mintegy 13 méterről, de a labda lecsúszott a lábáról, így azt Erdélyi Benedek könnyedén fogta.

Három gól a második félidőben

Az 51. percben egyenlített a Békéscsaba: a saját térfeléről lőtte át a túloldalra a labdát Kovács Gergő, a játékszer a védők mögül kilépő Czékus Ádámhoz pattant, akinek lövése a kapuson irányt változtatva a jobb kapufáról a hálóba jutott (1–1). A vendég csapat a 85. percben a saját térfeléről végzett el szabadrúgást, a tovább csúsztatott labda az üresen álló Paulo Viníciushoz került, aki közelről a hálóba lőtt, 1–2. A BVSC nem sokáig örülhetett a vezetésnek: a 92. percben a csereként beálló Szatmári István 25 méterről végzett el egy szabadrúgást, lövése érintés nélkül a kapu jobb oldalában kötött ki (2–2).

A BVSC-Zugló megtartotta veretlenségét a bajnokságban, de a harmadik helyről visszacsúszott az ötödik pozcióba. A Békéscsaba egy helyet rontva jelenleg a 14. helyen áll. Az Előre legközelebb szeptember 14-én játszik, méghozzá hazai pályán, a Magyar Kupában az NB I-es Debreceni VSC ellen.

Mestermérleg

Csábi József: – Minden adott volt, ami a futballt el tudja rontani. A talaj, a meleg, minden. Ez a pálya szerintem játékra alkalmatlan, már ne haragudjanak, semmi olyan szándékom nincs, csak teljesen más stratégiát kell ilyen körülmények között játszani egy csapatnak. A hazaiak ehhez jobban hozzá vannak szokva, de úgy érzem, jól alkalmazkodtunk. Az első félidőben kimondottan jól játszottunk, el dönthettük volna a mérkőzést, ott kellett volna 1-0 után még egy gólt rúgni és akkor talán nem kell izgulni a végén.

Csató Sándor: – Az hiányzott, hogy nem rúgtunk még egy góllal többet, de ettől függetlenül az első félidőben kapott gólért bosszús vagyok, mert ki vannak osztva az emberek, hogy kinek, kit kell fognia. Ennek ellenére kétszer is gólt kaptunk, de kétszer fel tudtunk állni. Egy jó csapat ellen játszottunk. A második félidő élvezhető volt, mindkét csapat támadni akart. Azt gondolom, ma ennyi volt bennünk.