Labdarúgás: Kétgólos csabai vereség az MTK-tól

2017. július 13. 18:14 | Kovács Dávid

Mindkét együttes szokatlan felállásban vágott neki a szerda délutáni felkészülési mérkőzésnek. A lilák néhány száz kilométerrel a lábukban, 32 fokos melegben az MTK agárdi edzőpályáján  2-0-s vereséget szenvedtek – számolt be a klub hivatalos honlapján.

A meccsen két teljesen ellentétes félidőt láthattak a kilátogatók: az első játékrészben a Békéscsaba irányított, az agresszív, támadó szellemű játékkal sikerült mutatós támadásokat vezetni és lehetőségeket kialakítani. A befejezésekkel azonban ezen a napon gond volt és a fiatal játékosoknak ezen a téren még fejlődniük kell – így gólt nem sikerült szerezni.

A második játékrészben a tartalék kapuson kívül, a cserék is pályára léphettek, így a meccsterhelést kivétel nélkül mindenki megkapta. Az 57. percben véleményes körülmények között büntetőt ítélt a játékvezető, melyet Takács Roland nagy biztonsággal értékesített (1-0). Bár csak egy edzőmérkőzés zajlott és ilyen módon nyilván nem az eredmény a lényeg, az ítéletet és annak következményét azonban nem hagyta szó nélkül a vendég kispad, tegyük hozzá: joggal. További cserékkel frissített Boér Gábor és a félidő hátralévő részében – az állástól függetlenül – sikerült kiegyenlíteni a játék képét, de gólra továbbra sem futotta. A slusszpoént, a szinte már lefújást váró, békéscsabai védelmet megtréfálva Balogh Béla szolgáltatta a mérkőzésen, beállítva ezzel a 2-0-s végeredményt.

Így látta a mester

Boér Gábor: – Továbbra sem szeretnénk csak a végeredménnyel foglalkozni, bár nyilván az is fontos, hogy eredményesek tudjunk lenni egy-egy ilyen mérkőzésen, de nem ez volt a mai napon sem a lényeg. Úgy érzem, hogy az első félidő rendben volt – bár olyan összeállításban játszottunk, ahogy a bajnokságban szinte biztosan nem fogunk. Próbálgatni szerettük volna a pozíciókat, az embereket, hogy kit és hol tudunk hatékonyan bevetni. Többen is otthon maradtak és Békéscsabán edzettek, ennek ellenére az első játékrészben megpróbáltuk a saját játékunkat játszani és ez többé-kevésbé sikerült is, mert fölényben futballoztunk, többet birtokoltuk a labdát és helyzeteket is kidolgoztunk. A második félidő sokkal gyengébbre sikeredett mindenféle szempontból. Legfőképp minőségben romlottunk és sajnos látszik, hogy a fiataloknak még rengeteg mérkőzésre van szükségük ahhoz, hogy felvegyék ezt a ritmust és rutint szerezzenek. Nyilván nem vagyunk velük türelmetlenek, de az biztos, hogy nekik magasabb fokozatra kell kapcsolniuk és igenis többet kell ennél tenniük. Azok, akik végigjátszották a mérkőzést és odatették magukat, becsülettel dolgoztak. Tegnap ismét komoly terhelést kaptak a srácok, utaztunk is – így mindent összevetve elégedett vagyok a teljesítménnyel. A játékvezetéssel most nem szeretnék foglalkozni, ezt megtettem a pálya szélén. Valószínűleg még ők sincsenek csúcsformában, de reméljük a bajnokságban már nem fognak ilyen hibákat elkövetni. Ennek ellenére azonban korrektül levezették a meccset, de a hiba azért még benne van ilyenkor mindenkiben. Egy szó, mint száz a meccs alatt, a pálya szélén nehezen viseljük az ilyen jellegű történéseket.