Labdarúgás: Hátrányból fordított a Csaba a Csákvár ellen

2021. július 10. 14:24 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 2-1-es győzelmet aratott az Aqvital FC Csákvár ellen a második, Telkiben vívott edzőmérkőzésen.

Békéscsaba-Aqvital FC Csákvár 2-1 (0-1)

Békéscsaba: Krnács – Puskás, Albert, Bora, Mikló, Kovács Á., Nagy S., Kitl, Fazekas, Gránicz, Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.

A II. félidőben pályára lépett: Winter, Farkas M., Mészáros M., Hodonicki, Sipos G., Horváth P., Szabó P., Ilyés, Lukács, Varga Sz., Máris

Aqvital: Auerbach – Csirmaz, Vaskó, Dulló, László – Torvund, Mészáros D., Bakos, Baracskai – Murai, Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás.

A II. félidőben pályára lépett: Zelizi (kapus), Vörös, Koch, Sejben, Kalmár, Tányéros, Magyar, Kun, Koval

Gólszerzők: Lukács (53., 64.) ill. Murai (44.)

Mint ahogy arról beszámoltunk, a Békéscsaba 1912 Előre 4-1-es vereséget szenvedett szerdán az NB I-ből kieső DVTK-tól Telkiben. Preisinger Sándor együttese szombaton a szintén másodosztályú, Aqvital FC Csákvár ellen lépett pályára az edzőtábor utolsó napján.

Az első félidőben a több újoncot is szerepeltető Csákvár jól tartotta magát, ügyes akciókat vezetett, igaz a lila-fehéreknek is adódott néhány gólszerzési lehetősége - számolt be a csabai klub hivatalos oldala. A 44. percben Murai Márk révén meg is szerezték a vezetést a Fejér megyeiek (0-1). A fordulás után mindkét oldalon a cserék is lehetőséget kaptak. A második félidőben erősített a Békéscsaba, és az 53. percben Lukács Raymond góljával kiegyenlített. A folytatásban is az Előre játszott mezőnyfölényben és a 64. percben ismét Lukács volt eredményes, ezzel pedig átvette a vezetést a lila-fehér alakulat. Ezt követően még mindkét oldalon adódtak lehetőségek a kapuk előtt, de azok kimaradtak.

A Békéscsaba legközelebbi felkészülési mérkőzésén, szerdán, a másodosztály újoncát, a Kecskemétet fogadja hazai pályán.