Labdarúgás: Fordulatos, hatgólos döntetlent játszott a Csaba Szegeden

2022. szeptember 4. 18:57 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre kétszer is hátrányban volt, majd ugyan fordított, de végül 3-3-as döntetlent játszott a Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthonában a labdarúgó NB II 7. fordulójában.

SZEGED-CSANÁD GA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3–3 (2–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 3100 néző. Vezeti: Pillók Ádám (Sinkovicz Dániel, Tökés Róbert)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Beronja (Kővári, 73.) – Simon Á. (Haruna, 83.), Sipos Sz. (Rédling, 60.) – Pintér Á. (Farkas A., 60.), Szatmári L., Gajdos – Bíró B. (Kundrák, 60.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G., Fazekas L., Albert L., Mikló – Váradi (Máris, 68.), Zvara (Szabó Cs., 87.), Kitl M., Horváth P. (Lukács, 87.) – Hamed (Szalai, 77.), Czékus (Talpalló, 77.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerzők: Bíró B. (21., 40. – 11-esből), Haruna (83.), ill. Czékus (31.), Puskás G. (51.), Hamed (70.)

A szegediek várták egy kicsit jobb helyzetből a dél-alföldi rangadót, a csabaiak zsinórban két döntetlent játszottak, ráadásul mindkét csata akár nyerhető is lett volna. Brlázs Gábor csapatában ezúttal Váradi Ádám kapott helyet a középpályán, a támadósort pedig Czékus Ádám és Hamed Yasin alkotta. A mérkőzés mindig kiemelt helyen szerepel a szurkolók naptárában, az első negyedórában helyzetek ugyan nem voltak, de a két drukkerhad kiváló hangulatot varázsolt a Szent Gellért Fórumba.

A szegediek Gajdos Zsolt félfordulatos lövésével, a vendégek pedig Zvara Levente fejesével jelentkeztek. Kissé váratlanul szerzett vezetést a házigazda a 21. percben: Könczey jobb oldali beadására Bíró Bence érkezett középen, aki nagyszerű mozdulattal lőtte a labdát a léc alá (1-0). A Csaba legalább ennyire meglepő módon egyenlített: Czékus Ádám vitte lendületből a labdát az ellenfél védelmére, mintegy 20 méterről eleresztett lövése pedig Szilágyi lábán felvágódva Molnár-Farkas felett hullott a kapuba (1-1). Nem sokáig volt döntetlen az állás: Puskás és Gajdos rúgott össze a csabaiak tizenhatosán belül, a játékvezető szerint a csabai védő volt szabálytalan, ezért büntetőt ítélt. A tizenegyest Bíró Bence magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába (2-1). A félidő hajrájában Váradi Ádám bátor, távoli lövését volt érdemes feljegyezni, a labda nem sokkal ment kapu fölé.

Kiválóan nyitott a Békéscsaba a szünet után: az 51. percben Mikló bal oldali beadása után Molnár-Farkas öklözte tovább a labdát, a hosszú oldalon bevetődő Puskás Gábor pedig közelről, csukafejesből volt eredményes (2-2). Jó iramú volt a csata, mindkét csapat ment előre becsülettel, de a vendégek tudtak elmozdulni erről az állásról: a 70. percben a csereként beállt Máris kapott kiváló labdát, centerezését pedig Hamed Yasin közelről a kapuba passzolta (2-3). A hazaiak nem adták fel és egyenlítettek a 83. percben: Szatmári szögletére a csereként másodpercekkel korábban beálló, első labdaérintéséből gólt szerző Jammeh Haruna érkezett és fejelt Bukrán kapujába (3-3). Az utolsó percekben mindkét csapat hajtott a győztes gólért, de végül maradt az igazságos pontosztozkodás.

A csabaiak sorozatban harmadik döntetlenjüket játszották, a tabellán egy kicsit visszacsúszva a 12. helyen állnak. Brlázs Gábor együttese a válogatott szünet előtt a sereghajtó Budafok otthonában lép pályára.