Labdarúgás: Debrecenben ikszelt az Előre második csapata

2022. február 20. 13:35 | Kovács Dávid

Keleti rangadón játszott 1-1-es döntetlent a Békéscsaba 1912 Előre II. a DVSC második gárdája ellen idegenben a labdarúgó NB III Keleti csoportjának 22. fordulójában.

DVSC II.-BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE II. 1-1 (1-0)
Debrecen, 50 néző. Vezette: Újhelyi (Balla, Elek)
DVSC II: Szabó S. – Fűzfői, Kovács R., Kovács G., Kusnyir (Tordai 46.) – Balla, Farkas T., Pintér (Lénárt 54.), Gyönyörű (Simon 58.) – Kenderesi, Kalafat. Vezetőedző: Szűcs János.
BÉKÉSCSABA II: Krnács – Szabó Zs., Farkas M., Bora, Kasik – Varga T., Bónus, Sipaki (Pap Sz. 66.), Zelik (Korógyi 77.) – Mágocsi, Oláh Á. Vezetőedző: Brlázs Gábor.
Gólszerzők: Farkas T. (25.) ill. Bónus (80.)
Kiállítva: Kovács R. (49.)

Ősszel emlékezetes csatát vívott a két csapat Békéscsabán: Brlázs Gábor együttese 3-1-es hátrányból mentett meg egy pontot hazai pályán. Két középmezőnyben elhelyezkedő gárda találkozott egymással, a vendégek nyolc pontot többet gyűjtöttek huszonegy forduló után.

A csabai védelemben helyet kapott az NB II-es gárdából eltiltás miatt hiányzó Farkas Márk, de a rutinos játékos sem tudta megakadályozni Farkas Tamás vezető gólját a játékrész közepén (1-0).

Rosszul kezdte a második játékrész elején a „kis Loki”: Újhelyi Tamás játékvezető kiállította Kovács Róbertet, a haziak védőjét a 49. percben, pedig az első félidőben csak egy sárga kártyát kellett felmutatnia. A csabaiak éltek az emberelőnnyel és az őszi mérkőzéshez hasonlóan egyenlítettek a hajrában, ezúttal Bónus Marcell volt eredményes, aki már öt gólnál tart a szezonban és egy héttel ezelőtt a Tiszafüred ellen is betalált (1-1).

A Békéscsaba második csapata maradt a 10. helyen a tabellán. Brlázs Gábor csapata legközelebb az Újpest II. otthonában szerepel majd február 27-én.